Antalya’nın en iyi haber siteleri

Antalya’nın en iyi haber sitelerini sizin için inceledik.

Antalya’nın en iyi haber siteleri

Bilindiği gibi internet çok fazla sitenin ve bilginin olduğu bir mecra. Bu nedenle çoğumuz iyi ve kötüyü ayırt etmek için zaman harcıyoruz. Özellikle habere ulaşma, doğru ve gerçeklikten uzak olmayan bilgiler edinmeye ihtiyaç duyuyoruz. Biz de bunu düşünerek Antalya ve çevresinde yaşayanlara, Antalya haberleri ne ulaşmak isteyenlere faydalı olacağını düşündüğümüz bir yazı hazırladık. İşte Antalya’nın en iyi 5 haber sitesi…

 1. En İyi Antalya Haber Sitesi – www.mygazete.com

  Bize göre Antalya’nın en iyi haber siteleri sıralamasında ilk sırayı “MYGazete.com” haber sitesi almaktadır. Usta gazeteci Mevlüt Yeni’nin genel yayın yönetmenliğini yürüttüğü site, “Antalya’dan Dünya’ya” sloganıyla varlığını sürdürmektedir. Bu sitede sadece Antalya’nın değil Türkiye’nin gündemi hakkında da bilgi edinebilirsiniz. “Dünya” başlığı altında yapılan haberler sayesinde dünyada ne olup bittiğini öğrenebilirsiniz. Gündem, dünya, politika, röportaj, Antalya, ekonomi, turizm, eğitim, spor, magazin, kültür-sanat, sağlık, teknoloji ve yaşam gibi kategorilerde haber okuyabilir, bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca “MYTV” kategorisinde video haberler de yayınlanmaktadır. Eğer siteyi beğendiyseniz iki ayda bir çıkardıkları “MYDergi” isimli dergilerine de göz atabilirsiniz. 

 2. Akdeniz Gerçek : www.akdenizgercek.com.tradresinden ulaşabileceğiniz bu site, Antalya’nın yerel bir gazetesi olan ve günlük olarak çıkarılan Akdeniz Gerçek Gazetesi’nin haber sitesidir. İbrahim Akkaya’nın genel yayın yönetmenliğini yaptığı gazete “Halkın ve haklının yanında” sloganıyla bilinmektedir. Genelde Antalya gündemi ile ilgili haberlerin yer aldığı site sayesinde Antalya’nın ilçelerinden haberlere de rahatça ulaşabilirsiniz. Güncel, kulis, ekonomi, siyaset, özel haber, spor, yaşam, yerel gibi başlıkların bulunduğu siteden yine birçok konu hakkında haber alabilir, bilgi edinebilirsiniz. Sitede bir de çoğu haber sitesinde görmeye alışık olmadığımız “kadın” başlığı altında birçok haber yer almaktadır. Bu kısımda kadınların başarıları, Antalya içerisinde bu konuda yürütülen
  projeler ve etkinlikler ile ilgili haberlere yer verilmektedir. Eğer haberleri izlemek istiyorsanız sitede bulunan “video” butonundan haberlerin görüntülerine de ulaşabilirsiniz. 

 3. Güney Haberci : www.guneyhaberci.com.tr

  “Akdenizin bir numaralı haber portalı” sloganını benimseyen bu haber sitesi 10 yıldır varlığını sürdürmektedir. Hilal Kara ve Ergin Çevik’in genel yayın yönetmenliğini yürüttüğü sitenin merkezi Aksu’dadır. Antalya ve çevresinden haberlerin yer aldığı sitede birçok konu başlığı bulunmakta. Gündem, 3.sayfa, siyaset, ekonomi, spor, yerel yönetimler, bölge, eğitim, turizm, röportajlar, sağlık ve yaşam, kültür sanat, teknoloji-bilim, magazin gibi başlıkların bulunduğu site sayesinde birçok konu hakkında haber edinebileceğiniz gibi, “galeriler” kısmından fotoğraf galerilerine de ulaşabilirsiniz.

 4. Gün Haber : www.gunhaber.com.tr

  Genel yayın yönetmenliğini Dursun Gündoğdu’nun yaptığı haber sitesi sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. Çoğunlukla Antalya gündemi hakkında haberlerin yer aldığı siteden Türkiye gündemi hakkında haberlere de ulaşabilirsiniz. Bu haber sitesinde sadece Antalya’da değil, Isparta ve Burdur’da da ne olup bittiğini öğrenebilir, oralar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Türkiye, Antalya, Burdur, Isparta, Afyon, siyaset, turizm, spor, kampüs ve sağlık başlıklarının yer aldığı sitede ayrıca yemek tariflerinin olduğu “yemek” başlıklı bir kısım da bulunmaktadır. “Gün’ün dedikodusu” isimli kısımda çeşitli magazin haberleri yer alırken, “Gün’ün ürünü” bölümünde farklı, ilgi çekici ürünler tanıtılmaktadır. Siteye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

 5. Akdeniz Manşet : www.akdenizmanset.com.tr

  Antalya’nın günlük yayın yapan, yerel bir gazete olan Akdeniz Manşet Gazetesi’nin haber sitesi Antalya’nın en iyi 5 haber sitesi arasına girmektedir. 18. yılını doldurduğu bilinen Akdeniz Manşet, “Yaşadığınız kentten haber veriyoruz” sloganıyla yayın hayatını sürdürmektedir. Ekonomi, spor, magazin, güncel, asayiş, özel haber, video haber, politika, kültür-sanat, eğitim, bilim ve teknoloji, dünya gibi bölümlere ayrılmaktadır. Ayrıca “ilçeler” başlığı altında yer alan kısımdan Antalya’nın ilçeleri hakkındaki haberlere kolayca ulaşabilirsiniz. Sitede bulunan “galeri” bölümüne tıklayarak çeşitli fotoğraf galerilerinde gezebilir, “video” bölümünden video haberleri izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Mehmet Ortaç dedi ki:

  Antalya’da yerel reklam planlama çalışmaları yapan bir dijital pazarlama uzmanı olarak heyecanla açtım yazıyı. Gerçekten doğru kararlar verdiğimi anladım. Belki size birkaç farklı tavsiye de verebilirim bu yazı ile ilgili.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder