Sütun Modeli Örgü Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Sütun Modeli Örgü Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Bu örgü tekniğinde sütun örgü modelini nasıl çıkartacağımızı göreceğiz. Bu örgü tekniğinde atkı, şal ya da boyun atkısı hatta battaniye dahi kolaylıkla örebilirsiniz. Fakat bu teknikte önemli olan her zaman baş ve sonda 2 ilmiği de düz olarak örmenizdir.

Sütun Modeli Örgü

sutun 1İlk sırayı ilk iki ilmiği düz sonrasını son iki ilmiğe kadar ters örüyoruz ve sondaki iki ilmiği de düz olarak örüyoruz. Şişte kaç tane ilmik olduğu fark etmez teknik aynı.

sutun 2İkinci sırada yine ilk iki ilmiği düz olarak örün ve sonrasında şişe ip atın ve sonraki iki ilmiği de düz olarak örün.

sutun 3Sonrasında biraz önce yani iki ilmik önce şişe attığınız ipi sol şiş yardımı ile çekip son iki düz örgü ilmiklerine yani yine sağ şişe ipi atın.

sutun 4Sağ taraftaki şişe yine ip atın ve yine 2 tane düz örün.

sutun 5Yine sağ taraftaki ipi sol şiş yardımı ile çekip biraz önce attığınız düz örgü ilmiklerinden aşırın.

Aynı şekilde tüm sırayı istediğiniz uzunlukta örmeye devam edin. İstediğiniz şiş kalınlığı ve istediğiniz iplik türünü bu örgü tekniğinde kullanabilirsiniz.

Fakat özellikle battaniye yapmak istiyorsanız bebek yünlerini tercih edebilirsiniz. Bebek yünleri çok daha yumuşak olacağından bu modeli çok daha hızlı bir şekilde çıkartabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder