İPUÇLARIM

Mandalina Yaprağının Faydaları, Mandalina Yaprağı Ne İşe Yarar?

Mandalina Yaprağının Faydaları, Mandalina Yaprağı Ne İşe Yarar?

Mandalina özellikle kış zamanında aradığımız bir meyvedir. Mandalina meyvesi vitaminler açısından oldukça zengin bir meyve olduğu için bu meyvenin insana verdiği şifalar neredeyse saymakla bitmemektedir. Mandalina meyvesi bilhassa C vitamini açısından zengin bir meyve olduğu için özellikle soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi kış hastalıklarına karşı birebirdir.

Mandalina meyvesi mide yanması, kum düşürme, böbrek taşı düşürme gibi daha birçok önemli hastalıkta bir şifa kaynağıdır.

Mandalina kabuğu özellikle orta ve ileri yaşlardaki insanlar için neredeyse güzellik bakımından vazgeçilmezdir. Çünkü mandalina kabuğunun sıkılması sureti ile elde edilen mandalina kabuğu yağı özellikle cilde sürüldüğünde ciltte sarkma, yağlanma gibi cilt sorunlarını giderip aynı zamanda da cildi sıkılaştıran bir yağdır. Mandalina kabuğu yağı aynı zamanda sivilce ile akne sorununa da iyi gelirken muhteşem bir cilt temizleme ve arındırma toniğidir.

Mandalina Yaprağı Ve Faydaları

Mandalina yaprağı özel bir şifa özüdür. Çünkü mandalina yaprağı işini bilen ellerde değerlendirilir ise kişide meydana gelen hazımsızlık ve kabızlık sorunların iyi gelir. Mandalina yaprağı üzerinde yapılan araştırmalar sonucu mandalina yaprağı içerisindeki maddelerin özellikle hazımsızlık sorununa iyi geldiği anlaşılmıştır.

Mandalina yaprağının kabızlık ve hazımsızlık sorunlarına iyi gelen etkilerinden faydalanmak için ilk önce mandalina meyvesinin yapraklarını mandalinadan ayırın. Daha sonra bu yaprakları akan suyun altında iyice yıkayın. Sonrasında temiz bir tencereye mandalina yapraklarının adedini göz önünde bulundurarak yeterli miktarda su koyup mandalina yapraklarını da tenceredeki suya ilave edin. Mandalina yapraklarını tenceredeki su kaynayana dek ocakta bırakın. Su kaynadıktan sonra bu sefer bu yaprakları alın ve bu sırada başka bir temiz tencerede kaynattığınız ve ocağın altını kapattığınız yeni kaynar suyun içerisine yaprakları atın. Bu yeni kaynamış suyun içerisinde mandalina yapraklarını kendiliğinden demlenmeye bırakın. Elde edeceğiniz bu su özellikle kabızlık sorununa çok iyi gelecektir.

Eğer isterseniz kaynama işlemlerinde sadece mandalina meyve yapraklarını değil hem yaprak hem de kabuklarını kaynatabilirsiniz. Bu sayede hem yaprağın hem de mandalina kabuğunun içerisindeki etken maddelerin verdiği şifalardan faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.