İPUÇLARIM

Balın Faydaları, Balın Mucizevi Şifaları Nelerdir?

Balın Faydaları, Balın Mucizevi Şifaları Nelerdir?

Bal, sofraların asırlardan beri baş tacıdır. Her derde deva diye, eksik etmediğimiz besin maddesi. Pekiyi, bal gerçekten her derde devamı? İnanın, hemen hemen her derde deva ya da derdin iyileşmesini hızlandıran önemli bir faktör. Gelin özellikle hayatımızı etkileyen bazı rahatsızlıkların, sadece bal ile nasıl üstesinden geleceğimizi görelim. Yani balın mucizevî şifalarını birlikte keşfedelim.

Balın Mucizevi Şifaları;

A)Bal, vücudunuzdaki fazla nemi, vücuttan temizler.

B)Ciğerlerinizdeki ve midenizdeki, gereksiz ve artık maddelerden vücudu arındırır. Organları rahatlatır ve daha rahat bir hayat sürmenizi sağlar.

C)İdrar söktürmede ve vücuttaki kanı çoğaltmada bal birebirdir. Kan akışını hızlandırır ve damarları açar.

D)Bağırsak ve mide gazlarını izole ederek sindirimi yatıştırır.

E)Balgamı tamamen kurutur, öksürüğü hemen keser.

F)Halsizlikten bir türlü kurtulamıyorsanız ve bu durumdan sonsuza kadar kurtulmak istiyorsanız, her gün bir çorba kaşığı bal yiyerek, vücudu zinde ve güçlü tutabilirsiniz.

G)Cinsel gücü arttırmak için, haplara ya da başka şeylere ihtiyacınız yok, sadece bal tek başına yeterlidir.

H)Kalp çarpıntıları için bal yegâne şifa kaynağıdır.

I)Beyniniz yeteri kadar güçlü değil ise ve daha güçlü bir akıl ve daha keskin bir zekâ istiyorsanız, balı günlük sofranızdan eksik etmeyin.

İ)Bal, karın ağrılarınızı yatıştırır.

J)Bala süt ilave edip içerseniz, bağırsak şeritlerini yok edersiniz.

K)Bağırsaklarınızın iyi çalışmasını istiyorsanız, tek yapmanız gereken, sabah aç karnına bir tatlı kaşığı bal yiyip, üzerine ılık su içmeniz yeterlidir.

L)Ağız kokusu şikâyetleriniz var ise ve uzun zamandır bir çare bulamıyorsanız, her sabah her hangi bir şey yemeden önce, balı sulandırarak ağzınızda gargara yapmanız halinde,  kısa sürede ağız kokusundan eser kalmayacaktır.

M)Bal, idrar sorunlarını giderir, kumları dökmeye yardımcı olur ve gazları çıkarmada yardımcı olur.

N)Bal aynı zamanda güzellik için bile gerekli bir besindir. Günlük çok az miktarda dahi olsa, düzenli olarak alındığı zaman, cildinizi güzelleştirir ve canlandırır.balin faydalari nelerdir

Gördüğünüz üzere bal ve faydalarının neredeyse sonu yok. Önemli olan tüm bu faydaları bilmek ve balı ona göre kullanmaktır. Lakin kar yapmak için üretici firmalar balında sahtesini yaparak sağlımızı tehlikeye atmaktan çekinmez oldular. Bu tür durumlarda balın sahte olup olmadığınınıda bilmeniz gerekir. Peki, balın gerçek olup olmadığı nasıl anlaşılır? Size BURADAKİ konumuz yardımcı olacaktır.

Fakat daha da önemlisi, balı sofralarımızdan eksik etmemek ve özellikle gelişme çağındaki çocuklara ve bebeklere günlük besin olarak sunmaktır. Gelecek nesilleri daha sağlıklı ve dayanıklı yetiştirebilmek sadece siz ebe beyinlerin elindedir. Bunun için, balı günlük besin maddelerimizin içinde bulundurmak ve evlatlarımıza da, bal kültürünü öğretmek bizlerin görevidir. Balın mucizevî şifalarından yaralanmak ayrıca, balın saf olup olmamasına bağlıdır. Eğer balın mucizevî şifalarını balı kullanmanıza rağmen göremediyseniz, o zaman balınız saf bal değildir. Yani balınızın içinde katkı maddesi var demektir. Şimdi balınızda katkı maddesi olup olmadığını nasıl evde kolay yoldan anlarsınız bir bakalım.

Balınızda Katkı Maddesi Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Bal, daha öncede bahsettiğimiz gibi hem besleyici hem de şifa verici olma özelliği sayesinde yüzyıllardır sofralardan eksik olmayan bir besindir. Fakat son zamanlarda, o kadar çok marka ve fiyat farklılıkları çıktı ki artık aldığımız o canım balın, saf mı yoksa katkı maddesi içeriyor mu bir türlü anlamak mümkün olmuyor.

Gelelim aldığınız balın saf mı yoksa katkı maddesi içeriyor mu öğrenmeye. Aslına bakarsanız bunu anlamak çok ama çok kolaydır. Tek yapmanız gereken aldığınız balınızdan bir kaşık kadar alıp, bu balı soğuk suya koyun. Bir müddet sonra, soğuk suya koyduğunuz bal beyazlaşıyorsa, o balda katkı maddesi var demektir. İşte balınızın saf olup olmadığını anlamak bu kadar kolay, sizde bundan sonra aldığınız baldan emin olarak gönül rahatlığı ile sofranıza koyup, sevdiklerinize sunabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.