İPUÇLARIM

Şifalı Taşlar Arasında Yakut, Topaz, Turkuvaz Ve Akik Var mı, Şifalı Taşların Özellikleri Nelerdir?

Şifalı Taşlar Arasında Yakut, Topaz, Turkuvaz Ve Akik Var mı, Şifalı Taşların Özellikleri Nelerdir?

Biliyorum sevgili hanımlar uzun bir süredir şifalı taşlar hakkında yazı yazmıyorduk ama bu makalemizde bunu telafi edeceğiz ve siz sevgili ipuçlarım okuyucularına ile halk arasında en çok konuşulan ve eski tarihlerden bu yana verdikleri şifalar ile ünlü olan yakut, topaz, akik ve turkuvaz taşlarından ve bu önemli taşların bu taşları taşıyan kişilere kazandırdıkları ruhsal ve zihinsel faydalardan da bahsedeceğiz.

Yakut, Topaz, Turkuvaz Ve Akik Taşlarının Özellikleri

Yakut: Yakut taşına Hindistan’da çok ilgin bir isim verilmektedir. Yakut taşına ‘’ değerli taşların efendisi ‘’ denmektedir. Yakut taşının kan dolaşımı için pozitif ve canlandırıcı etkisi bulunmaktadır. Yakut taşı bağışıklık sistemini güçlendirdiği gibi kişi üzerinde kişiyi sınırlamalarından kurtarır ve kendinden daha fazla diğerlerini düşünmesini sağlar.

Topaz: Topaz taşının bir diğer adı sarı yakuttur. Topaz taşı eski zamanların en değerli taşlarından biri olarak bilinmektedir. Topaz taşı hakkında halk arasında göz hastalıklarına iyi geldiği ve vebayı ortadan kaldırdığı söylenmektedir. Topaz taşının bir diğer adı ‘’ aşk taşıdır’’. Topaz taşının bilinen pek çok rengi bulunmaktadır. Topaz taşının diğer özellikleri arasında ise insanlara sağlıklarını geri verdiği ve bu taşı taşıyan kişileri korkaklıktan ve ahlaksızlıktan koruduğu bilinmektedir.

Turkuaz-tasinin-faydalariTurkuvaz: Turkuvaz taşı bilinen taşların ve tılsım olarak kullanılan taşların en ünlüsüdür. Turkuvaz taşının çok fazla koruyucu özelliği bulunmaktadır. Turkuvaz taşı kişinin bütün bedenini kuvvetlendirir, kişinin hücrelerini yeniler, ciğerler, kan dolaşımı ve solunum sistemini canlandırır. Tüm bunların dışında Turkuvaz taşını üzerinde taşıyan kişilere sakinlik verir ve kişinin yaratıcı ifadesine güç kazandırır.

Akik: Akik taşı zihinsel ve bedensel kuvvetlendirici özelliği olan bir taştır. Bu taşı üzerinde taşıyan kişiyi tehlikenden koruduğu gibi kişinin uyumsuzluklarına da bir son verir. Akik taşının bunların yanı sıra kara basana, uykusuzluğa, korkaklığa, nazara hatta ve hatta kişinin metabolizmasının düzgün çalışmasına kadar bilinen bir çok şifası vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.