Aşk Acısı Geçiren Yöntemler

  • 04 Kasım 2016
  • 1.044 kez görüntülendi.
Aşk Acısı Geçiren Yöntemler

Duygularımız, bizi hayata bağlayan, yaşadığımızı gösteren insanı etkileşimlerdir. Nasıl ki mutlu olduğumuzda neden mutlu olduğumuz konusunda isyan etmiyorsak acı hissettiğimizde de bu duygunun her şeyden önce bir yaşam belirtisi olduğunu unutmamamız gerekir. Acının çeşitleri vardır; aşk acısı, yakınımızı kaybetme, pişmanlığın getirdiği acı… Çok güzel bir ilişki yaşıyorken bazı küçük ya da büyük sebeplerden ayrılık kararı alabiliriz. Onsuz yaşayamayacağımızı düşündüğümüzde zaman devreye giriyor ve bize sabrı hatırlatıyor. Aşk acısı, sancılı bir dönem olsa da bir süre sonra etkisini kaybedeceğini unutmamız gerekiyor. Acıyı geçiren yöntemleri listeledik.

Aşk acısı, gereğinden uzun sürüyorsa içine yönel

Birçok kişisel gelişim uzmanı acının 6 aydan 2 yıla kadar sürmesini normal olarak değerlendiriyor. Eğer acınız 2 seneden fazla sürdüyse o acıya tutunuyorsunuz demektir. Bunun sebebi yalnızlık korkusu, özgüven eksikliği, kendini eksik görme, başkası olmadan hayatta tutunamama gibi bilinçaltı kodları olabilir. Örneğin; bir iş yaparken yapamadığınızı gören anneniz, sizin yerinize o işi yapıyorsa, hayatta her işinizi birisinin yardımıyla tamamlayabilirsiniz. Küçükken anneniz sizi işi gitmek için terk ettiğinde, sevdiklerim beni terk eder, kodunu oluşturmuş olabilirsiniz. Birkaç kez terkedildiyseniz, yeni başlayan ilişkinizin biteceğine baştan inanmışsınızdır. Aşk acısı geçiren yöntemler listesinin ilk maddesi, geçmeyen duygunun altta yatan sebebini bulmaktır. Bunun için bir uzmana gitmeniz gerekir.

Onu hatırlatan anıları ortadan kaldırın: Aşk acısını kolay geçirmek istiyorsanız, ondan kurtulmaya niyet etmeli ve harekete geçmelisiniz. Onu hatırlayan fotoğrafları, eşyaları, hediyeleri çöpe atın. Anılardan kurtulmak ilk zamanlarda zor olabilir, bu yüzden hediyeleri çöpe atmasanız dahi görmeyeceğiniz bir yere kaldırın.

Onunla iletişime geçeceğiniz tüm kanalları kapatın

Eğer ayrıldığınız kişiyle tamamen bağınızın kopmasını istiyorsanız, onunla iletişime geçtiğiniz kanalları kapatmalısınız. Aşk acısı tam geçti derken ondan gelecek bir mesaj, bir telefon ya da sosyal medya hesabınızdaki bir beğeni, unutma operasyonunuzu sekteye uğratacaktır. Telefonunuzdan numarasını engelleyin, tüm sosyal medya hesaplarından onu hatırlatan her şeyi silin. Başka numaralardan sizi arayacağını düşünüyorsanız hattınızı değiştirebilirsiniz.

Anılarınızın olduğu mekanlara bir süre gitmeyin: Bana her şey seni hatırlatıyor şarkısını bilirsiniz. Beraber yürünen yollar, yağmur altında beraber ıslanmalar size sevgilinizi hatırlatacaktır. Bu yüzden anılarınızın olduğu mekânlara bir süreliğine gitmemeniz, aşk acısını çabuk geçirmenize yardımcı olur.

İlişki zamanında yaşadığınız olumsuzlukları düşünün

Aşk acısı olağan bir durumdur, kabul etmeli lakin bu acıyla hayat süremeyeceğinizi de bilmelisiniz. Duygular unutmak istediğinizde size direnir. Direnci yıkmanızı kolaylaştıran yöntem, ileride zaten onunla mutlu olamayacağınızı hatırlamanızdır. Size söylediği kırıcı bir cümleyi, sizi utandırdığı hareketleri, hoşunuza gitmeyen huylarını hatırladığınızda, iyiki bu ilişki bitmiş, dersiniz ve onu unutmak yolunda daha hızlı ilerlersiniz. Aşk acısı geçiren yöntemlerarasında en acımasızı bu madde gibi gözükse de gerçekleri görme, silkelenme, kendine gelme konusunda çok etkilidir.

Hobiler bulun, yeni kurslara katılın: Uzun zamandır gitmek istediğiniz bir kurs var ama sürekli ertelediniz değil mi? İşte şimdi yeni bilgiler edinmenin, hobilere yönelmenin tam zamanıdır. Spora başlarsanız hem fit görünüme kavuşursunuz hem de spor zamanında salgılanan mutluluk hormonları sayesinde kendinizi daha iyi hissedersiniz. Sanatsal etkinliklere katılmak, yeni bir dil öğrenmek tercihlerinizin arasında olabilir.ask-acisini-icin-yeni-hobiler-bulun

İlişkide kısıtlandığınız konuları fark edin, özünüze dönün

Bazen bilerek bazen bilmeyerek alışkanlıklarınızdan, doğrularınızdan sevgiliniz yüzünden vazgeçebilirsiniz. Aşk fedakârlık ister düşüncesiyle giyim tarzını değiştirebilir, bazı arkadaşlarınızla iletişiminizi kesebilirsiniz. Ayrıldığınızda sizi mutlu eden alışkanlıklarınıza geri dönün. Unutmayın ki siz bir bireysiniz ve kararlarınızı siz vermelisiniz.

Size iyi bir tatil iyi gelecek: Stresli zamanlarınızda kendimizi bulunduğunuz ortamdan daha önce hiç görmediğiniz bir dağ evine atmak istersiniz. Hiç kimsenin olmadığı bir yere gidip avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum, cümlesini birçok insandan duymuşluğunuz vardır. Siz de acıdan kurtulmak istiyorsanız, size iyi hissettirecek bir tatil planlayın. Evde yalnız kalmak onu daha çok hatırlatır, sakın duygularınızı dinlemeye başlamayın.

Aşk acısı anlatan şarkılardan uzak durun

Her insanın içinde melankolik bir taraf vardır. O kısmı ne kadar beslerseniz o kadar acıya tutunmuş olursunuz. Aşk acısı geçiren yöntemler son maddesi, slow müziklerden uzak durmak, hareketli disko müzikleriyle dans etmektir. Son olarak tavsiyemiz, çivi çiviyi söker mantığından uzak durmanızdır. Aşk acısı çekiyorken başka birini hayatınıza aldığınızda hem kendinize hem karşınızdakine saygısızlık yapmış olursunuz. Bazen sadece beklemek, o duygunun geçmesini beklemek sizi daha güçlü bir ilişkiye hazırlar.

Tamam aşk acısı gerçekten zor ama unutmayın daha karşınıza kalbinizi çalacak insanlar çıkacaktır. Ya mutlu bir evlilikten sonra boşandınız o zaman ne yapacaksınız? Boşanma sonrası ayrılık acısı nasıl geçer makalemiz de size bu konuda yardımcı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder