İPUÇLARIM

Batikon Lekesi Nasıl Çıkar?

Batikon Lekesi Nasıl Çıkar?

Batikon yaraların mikrop kapmasını engellemek için kullanılan tıbbi bir malzemedir. İnatçı leke denildiği zaman akla ilk gelen maddelerden birisi olarak ifade edilmektedir. Gerek yapısı gerekse rengi ile oldukça rahatsız edici bir leke olarak eşyalarımızın üzerine yerleşmektedir.

Sürüldüğü zaman turuncu bir rengi bulunmaktadır. Bulaştığı bölgeye hızlı bir şekilde yayılma özelliği bulunmaktadır. Bununla birlikte batikon lekesini çıkarmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Ancak bu yöntemler arasında etkili olanları bulmak ve nokta atışı ile bu inatçı lekelerden kısa süre içerisinde kurtulmak gerekmektedir.

Batikon lekesine karşı hızlı bir şekilde önlem almak çok önemlidir. Önlem alınmadığı takdirde leke hızlı bir şekilde derinlere işleyerek ilerleyen zamanlarda çıkarılması daha güç bir hal alacaktır.

Batikon Lekesi nasıl temizlenir?

Batikon lekesini çıkarabilmek için ılık suda çitilemek gerekmektedir. Ancak leke şekerli su içerisinde çözündüğü için öncelikli olarak suyun içerisine şeker atmak gerekecektir. Böylece ılık şekerli su içerisinde güçlü bir şekilde çitilendiği zaman batikon lekesinden eser kalmayacaktır.

Şekerli su çamaşırlar üzerinde leke bıraktığı için sonrasında temiz su içerisinde durulamak gerekir. Batikon lekesi alkol yardımı ile de kolayca çıkmaktadır. Alkol içerisine batırıldığı takdirde batikon hızlı bir şekilde çözünecek ve lekeden eser kalmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.