İPUÇLARIM

Ayaklardaki Nasırı Nasıl Yok Edebiliriz ?

  • 22 Mart 2014
  • 1.751 kez görüntülendi.
Ayaklardaki Nasırı Nasıl Yok Edebiliriz ?

Uzun süre ağır işlerde çalışmadan dolayı (özellikle el ile yapılan ve elde sürekli bir hareket oluşturan) ellerde ve ayaklarda nasırlar meydana gelir. Nasırları önlemek için bir takım önlemler uygulayabilir ve ayaklarınız, ellerinizin sertleşmesini önleyebilirsiniz.

Sıcak tuzlu yada karbonatlı su içerisinde ayaklarınızı yaklaşık 15 dakika civarı bekletin. Ardından yumuşayan nasırı yavaş yavaş, acele etmeden çıkarmaya çalışın. Bu işlemden sonra banyo yapın ve banyo bitiminde ayaklarınıza eczacınızdan alacağınız “collodin salicyle” isimli kremi sürün. Bu işlemi yaklaşık 10 gün boyunca uygulayın.Dikkat: Nasırı kesinlikle ve kesinlikle keserek yok etmeye çalışmayın!
İpuclarım.com’da ayaklar için bir konu ele alınmıştır, alttaki konularda ilginizi çekebilir.

Ayaklarınızda nasır oluştuysa; Ayak Nasırı İçin Bitkisel Çözümler konumuza bakabilirsiniz. Ayak bakimi ve temizliğine önem veriyorsanız; Ayak Temizliği ve Bakımının Önemi Nedir? Başlıklı konumuza mutlaka bakmalısınız. El ve ayaklarınızda terlemeler oluşuyorsa; Ayak ve El Terlemesi Nasıl Önlenir? Başlıklı konumuza buradan ulaşabilirsiniz. Son olarakta gün ayaklarınıza çok yük bindirip yoruyorsanız; Gün Boyu Yorulan Ayakları Dinlendirmek başlıklı konuyu ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.