İPUÇLARIM

Et Pişirme Yöntemleri

Et Pişirme Yöntemleri

Et pişirmenin birden fazla, çeşitli yöntemi vardır. Yapılacak olan yemeğin türüne göre bu pişirme yöntemlerinden birisi tercih edilir. Benmari usulü et pişirme, yemeğin ateşle temasını önlemek için içi su dolu olan daha büyük bir tencere içerisine oturtulma yöntemidir. Bu şekilde yemek ağır ağır pişer.

Fırında tavuk pişirirken, dışının yanmaması ve içinin çiğ kalmaması için tavuğu sırtı üste gelecek şekilde yerleştirin. Piştikten sonra kurumasını istemiyorsanız tavuğun üzerine biraz margarin ve limon suyu sürün. Ayrıca üzerini alüminyum folyo ile kapatabilirsiniz. Bu sayede tavuğunuz kurumayacak, yumuşak kalacak.

Etleri pişirirken tariflerde verilen ölçülerin dışına çıkmamaya özen gösterin. Fazla / az baharat, yağ yada herhangi bir şey tadını değiştirebilir. Et kavururken tencerenin iç kısmına yapışan parçacıkları sıyırarak etin içine atın. Bu maddeler bol miktarda aromalı tat içermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yemek Takımı dedi ki:

    Kaliteli bir tencere seçimi de bu konuda çok önemli. Etlerinizi ayrıca düdüklü tencerede pişirmeniz daha ekonomik olacaktır.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.