Doğal yollarla evde saç rengi nasıl açılır?

Saçınızı boyattınız ve tonundan memnun kalmadınız mı? Kimyasal madde kullanmadan doğal bitkisel ürünlerden yardim alarak ev ortamınızda saç renginizi açmak isterimsiniz? Sanırım cevabınız evet o zaman sizi oyalamadan bitkisel yöntemler ile saç rengini açma yöntemlerine geçelim.

Papatya Çayı İle Saç Rengini Açmak;

Papatya solmuş sarı renkteki saçlar için çok iyi bir renk açıcı bitkidir. Papatya çayıyla saçlarınızı haftada bir iki defa yıkadığınızda saçlarınızın daha da parlak bir görüm elde ettiğini de göreceksiniz.
Hazırlanışı; Dört su bardağı kadar suyu tencere gibi bir kabın içerisine koyup yârim fincan papatya çiçeği ekleyin. Suyu 10 dakika kadar kaynatın ve 10-15 dakika demlenmesini bekleyin. Papatya çayı soğuyup demlendikten sonra saçınıza sürüp 15 dakika kadar bekleyin. Sonrasında saçlarınızı durulayın.

Limon İle Saç Rengini Açmak;

Limon saç rengini açmakta kullanacağımız en etkili yöntemlerden biridir. Yalnız bilinmesi gereken bu yöntemi bol güneşli havalarda saçınıza uygulayın. Limon güneş ile temas ettiğinde çok daha başarılı olur. Birde limonun asit oranı yüksek olduğu için, saç derisinde yara veya cilt hastalığı olan kişilerin kullanmamasını tavsiye ediyoruz.
Hazırlanışı; Cam sil veya sprey bir şişenin içerisine iki yemek kaşığı limon ve iki üç su bardağı şu ekleyin. Çalkalayıp güzelce karıştırdıktan sonra saçınıza püskürtüp güneşin altında kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra bol su ile yıkayıp durulayın.

Bal ve Sirke İle Saç Rengini Açmak;

Malzemeler; 2 su bardağı Damıtılmış sirke, 1 su bardağı bal, 1 yemek kaşığı Sızma zeytinyağı, 1 çorba kaşığı kakule veya tarçın.
Hazırlanışı; Tüm malzemeleri bir kabın içerine koyup karıştırınız. Saçınızı hafifçe nemlendirdikten sonra karışımı saçınıza sürünüz. Bone, havlu veya plastik Wrap ile saçınızı sarın. İşlemi yatmadan önce yapının ve bir gece bu şekilde bekletin. Sabah kalkınca saçınızı yıkayın.

Ravent bitkisi İle Saç Rengini Açmak;

Bir su bardağının ¼ “çeyrek” oranı kadar ravent bitkisini ve 2 su bardağı suyu bir kaba koyup kaynatın. Su kaynadıktan sonra soğumasını bekleyip saçınıza uygulayın.10 dakika kadar beklettikten sonra saçınızı durulayın.

Vitamin C Tabletleri İle Saç Rengini Açmak;

Eczanelerden temin edeceğiniz 8-9 tane C vitamin tableti ezip şampuanla karıştırın. Karışımı saçınıza uygulayın ve 10 dakika bu şekilde bekletin. Sonrasında saçınızı yıkayıp durulayın.

7 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.