Emziren Anne Augmentin Kullanabilir mi?

Augmentin-Bıd 1000 mili gram tablet mikrop ve bakterilerin çoğuna karşı oldukça etkili bir anti bakteriyel bir ilaçtır.

Hangi Durumlar İçin Kullanılır?

Augmentin ilacı sinüzit, orta kulak iltihabı, sürekli tekrar eden bademcik iltihabı, kronik bronşit durumunda görülen akut alevlenmeler, alt solunum yolu enfeksiyonları, idrar kesesi iltihabı, çıban, apse, yara, yumuşak doku enfeksiyonları, dokularda var olan toksin ya da bakteriler yüzünden oluşan lohusalık humması ve düşük durumlarında, diş ile diş eti enfeksiyonlarında ve daha birçok rahatsızlık ve hastalılarda kullanılmaktadır.

Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?
Kullanılmaması gerekken durumlar ise sefalosporin veya penisilin türündeki alerjen ilaçlara aşırı duyarlıysanız ve enfeksiyöz mononükleoz hastalığının varlığından şüpheleniyorsanız. Veya ilacı kullandıktan sonra kızarıklık durumu oluştuğunu fark ederseniz ilacı kullanmayı kesip hemen doktorunuza danışın.

Hamilelikte Augmentin-Bıd 1000 Kullanılır mı?
Eğer doktorunuz bu ilacı gebeliğiniz esnasında ön görmediyse kullanmamalısınız. İlacı kullanırken gebe kaldığınızın farkına varırsanız hemen doktorunuza başvurunuz.

Emzirme Döneminde Augmentin-Bıd 1000 Kullanılır mı?
Bu ilaç anne sütüne geçen bir ilaçtır. Bu yüzden de bu ilacı kullanan ve emziren annelerden süt için bebeklerde mukoz membranlarda mantar enfeksiyonu ayrıca ishal durumu meydana gelebilir. Bu sebeplerden dolayı da emzirmeyi kesmeniz en iyisi olacaktır.

Augmentin-Bıd 1000 Nasıl Kullanılmalıdır?
Bu ilaç 12 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkinlerde hafif ya da orta şiddette olan enfeksiyonlarda günde iki defa 625 mili gram tablet olarak alınmalıdır. Çok şiddetli enfeksiyonlarda ise günde iki defa 1 gramlık tablet alınabilir.

Diş enfeksiyonlarında ise ister çocuk ister yetişkin olsun günde iki defa ve 5 gün boyunca kullanılmalıdır.

Fakat ne olursa olsun doktorunuzun verdiği dozlar ve ayrıca kullanım süresi önemlidir.

Leave a Reply

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.