Ayakkabıdaki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Ayakkabıdaki Lekeler Nasıl Temizlenir?

Ayakkabınızın üzerinde su lekeleri var ise ayakkabınızı boyamadan önce ayakkabınızın üzerine biraz vazelin sürmeniz yeterlidir.

Ayakkabıdaki Çeşitli Lekeleri Temizleme Yöntemleri

Küf Lekesi; Küf lekelerini gliserin sürerek silebilirsiniz. Ayakkabınız spor ayakkabı ise eski bir diş fırçası ile temizleyebilirsiniz.

Kahverengi Ayakkabılar; Eğer kahverengi ayakkabınızı siyah renge boyamak istiyorsanız ayakkabıyı ilk önce çiğ olan bir patates ile çok iyi bir şekilde ovun ve sonrasında boyama işlemini uygulayın.

Açık Renkteki Ayakkabılar; Bu ayakkabılardaki lekeleri benzine batırdığınız bir bez ile temizleyebilirsiniz.

Vernikli Ayakkabılar; Bu tür ayakkabıları temizlemek için en iyi yöntem süt ile limon suyuna batırılmış temiz bez kullanmaktır.

Süet Ayakkabılar; Süet ayakkabınızın tüyleri dökülüyor ise ya da ayakkabınızın tüylerini kabartmak istiyorsanız bu ayakkabıları su buharına tutmanız yeterlidir. Fakat bu noktada ayakkabıları ıslakken fırçalamamanız gerekmektedir. Fırçalama işlemi için ayakkabınızın tamamen kurumasını bekleyin.

Rugan Ayakkabılar; Rugan ayakkabılarınızın çatlamalarını önlemek için ayakkabınıza vazelin ya da zeytinyağı sürün. Bu tür ayakkabılar mutlaka serin yerlerde saklanır yoksa bu türdeki ayakkabılar çok çabuk bir şekilde çatlar.

Koyu Renkteki Ayakkabılar; Bu ayakkabıları alkole batırılmış olan bir bez yardımı ile temizleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder