İPUÇLARIM

Kolsuz Kısa Abiye Elbise Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Kolsuz Kısa Abiye Elbise Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Bu şahane projemizde sevgili hanımlar dışarıdan aldığınız zaman yüzlerce lira edecek olan harika kolsuz abiye bir yaz elbisesinin ne kadar kolay bir şekilde evde kendi çabanız ile nasıl dikilebildiğinizi öğreneceğiz.

Gerekli Malzemeler
Çok şık bir abiye kumaş, makas, toplu iğneler, dikiş makinesi, lastik ve kumaş ile aynı renkte olan saten ya da sağlam ama elastik veya lastik bir kurdele.

Kolsuz Kısa Abiye Elbise Dikimi

Kolsuz abiye elbise 1Abiye kumaşınızı boyunuzdan ölçtükten sonra masaya dikdörtgen olacak şekilde ters tarafından ikiye katlanmış bir şekilde serin. Kumaş konusunda tavsiyemiz kumaşın esnek ve rahat bir kumaş olmasıdır.

Kolsuz abiye elbise 2Ters taraftan eşit bir şekilde serdiğiniz kumaşın kenarlarını toplu iğneler ile sabitleyin. ( 1 cm içerden toplu iğneler ile işaretlemelisiniz.)

Kolsuz abiye elbise 3Toplu iğneler ile işaretlediğiniz kumaşın yan tarafını yine toplu iğnelerin hizasında yani kumaşın 1 cm içerisinde dikiş makinesi ile dikin.

Kolsuz abiye elbise 4Resimde de gördüğünüz gibi dikişler sonda değil en az 1 ila 2 cm kumaşın iç tarafında yer almalı.

Kolsuz abiye elbise 5Kumaş hala tersken bu sefer kumaşı koltuk altlarınıza sıkıştırıp lastik ile kasık bölgenizi kumaş üzerinde belirleyin.

Kolsuz abiye elbise 6Lastiği kumaşa aynı bölge üzerinden toplu iğneler ile tutturup elbisenin ters tarafından yani lastik içte olacak bir şekilde dikin.

Kolsuz abiye elbise 7Yukarıda da gördüğünüz gibi lastik boydan boya elbisenin ters tarafından ve kasık bölgenizin tam başlangıç yerini belirleyecek şekilde elbiseye dikiş makinesi ile dikilmelidir.

Kolsuz abiye elbise 8Şimdi de elbisenin etek kısmını 1 cm dikiş payı ile içe doğru dikin. Yani alt kısmını yani etek kısmını kapatacak olan dikişi yapacağız.

Kolsuz abiye elbise 9Sıra elbisemizin abiye kısmını hazırlamaya geldi. Bunun için elbisenin üst ön tarafını tam ortadan yani iki göğüs hizasının orta kısmından makas ile belirleyeceğiniz dekolte boyuna göre kesin.

Kolsuz abiye elbise 10Elbisenin ön tarafında kestiğiniz dekolte kısımlarının kenarlarını 1 cm kadar içe alarak dikin.

Kolsuz abiye elbise 11Elbisenin yine üst dekolte sağ ve sol taraflarını 1 ince parmak genişliğinde içe doğru katlayın ve yine dikiş makinesi ile dikin.

Kolsuz abiye elbise 12Son olarak da kumaş ile aynı renkte olan saten ya da lastik bir kurdeleyi biraz önce hazırladığımız elbisenin iç tarafında 1 cm’lik boşluktan çengelli iğne ya da benzeri bir alet ile kumaşın içinde geçiriyoruz.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.