İPUÇLARIM

Zincir Yağı Yoksa WD-40 Kullanabilirsiniz

Zincir Yağı Yoksa WD-40 Kullanabilirsiniz

Özellikle bisiklet, motosiklet ve motorlu ağaç testereleri için geçerli olan bir durum bu. Zincir kullanımdan dolayı bir süre sonra yağını kaybediyor. Yağ aktığında sürtünme kuvveti artacağından dolayı zorlanma ve zincirde kopmalar yaşanabilir. Bu gibi durumlarda zincirin yağını yenilememiz gerekiyor ancak oldu ki zincir yağı yoksa WD-40 kullanabilirsiniz. Alsında pas sökücü olarak piyasaya çıkartılan wd-40 kısmen de olsa zincir yağı gibi kullanıma olanak sağlıyor.

Yağı azalmış, akmış zincire biraz WD-40 sıkarsanız bu sizi bir süreliğine idare edecektir. Bisiklet zincirine uyguladığınızda yaklaşık 1 hafta boyunca yağa ihtiyaç duymayacaksınız. Motor ve testerede  ise kullanım oranına bağlı olarak 1-2 gün sizin yardımınıza koşacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Tahir Yanar dedi ki:

    Yağın yerini tutmasa da zincirlerin paslanmasına ve aşırı tahrip olmasına karşı gerçekten çok etkili bir sprey daha önce kullandım ve etkili olduğunu gördüm teşekkürler.

  2. tabela dedi ki:

    Bir Çok kişinin ilgisini çekebilecek konuları barındıran,kullabilecekleri ipuçları veren ve kaliteli paylaşımlarda bulunan bir site takip etmenizde fayda olacağını tahmin ediyorum.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.