Kasko Teklifi Alırken Dikkat!

Kasko Teklifi Alırken Dikkat!

Kasko teklifi, sürücülerin önemli bir ihtiyaç olan kasko sigortası için, sigorta şirketlerinden alınan tekliflerdir. Kasko sigortası zorunlu değildir, fakat kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için yaptırmanız tavsiye edilen bir sigorta türüdür.

Kasko Teklifi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Kasko sigortaları çarpma, çarpılma, vurma, hırsızlık ve arabanın aldığı hasarları karşılar. Bunun yanı sıra deprem, sel ve yangın gibi doğal afetler esnasında alınan hasarları da karşılayabilir. Kasko teklifi alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır; riskleri önceden düşünmeli hem kendini ve hem de sevdiklerini güvenceye almalısınız. Dikkat etmeniz gerekenler maddeler şu şekilde sıralanabilir;

kasko-teklifi

Kasko Teklifi

1- Sigorta Şirketi Seçimi

Sigorta şirketlerinden alınan tekliflerde genellikle benzer fiyat teklifleri ile karşılaşabilirsiniz. Özel kasko poliçenizde, isteklerinizi yansıtan fiyat değişimleri yaşanıyorsa güvendiğiniz diğer sigorta firmaları ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

2- Kasko Teklifi Aracın Gerçek Değerini Yansıtmalı

Poliçenizde belirlenen miktar, teklif aldığınız aracınızın değerini yansıtmalıdır. Örneğin, sıfır araçlarda satın alma ücreti ile poliçede gösterilen ücret aynı olmalıdır.

E-Devlet sistemi üzerinden giriş yaparak ‘Kasko Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama’ bölümüne tıklayabilir ya da ‘kasko teklifi al e-devlet’ yazarak sistem kontrolünü de sağlayabilirsiniz.

3- Ödeme Seçeneklerinin Değerlendirilmesi

Kasko poliçenizin hazırlık aşamasında dikkat etmeniz gerekenlerden biri de ödeme seçeneklerinin doğru değerlendirilmesidir. Ödeme seçeneği olarak tercih edeceğiniz ödeme şekilleri , size ödeme kolaylığı sağlayacaktır. En ucuz kasko yaptıracağınız sigorta şirketini araştırırken güvenilir firmalarla çalışmayı tercih edin.

4- İkame Araç Temini

Olası bazı kaza durumlarında aracınız serviste iken, size ikame bir araç temin edilmelidir.

kasko-teklifi

5- Paket Kapsamı

Önceliğiniz ucuz fiyatlar değil, poliçenin paket kapsamı olmalıdır. Kasko değer listesi taleplerinizi ve ihtiyaçlarınızı yansıtmalıdır. Olası kaza durumlarında cep yakmamalı aksine destek olmalıdır.

6- Enflasyon Teminatı

Kasko sigortasını yaptırırken enflasyondan kaynaklı ani ve şiddetli araç fiyat artışları, sizin aracınızı korumalıdır. Kasko fiyatları 2022 yılında küresel piyasalardan fazlasıyla etkilenmektedir. Örneğin; tahmini kasko hesaplama.

7- Mini Hasar Kapsamının Genişliği

Mini hasar kapsamının genişliği anlaşma sağlanmadan önce araştırılmalıdır. Kasko teklifi sbm kurallarına göre şartları koruyan ve belirleyen bir şirketten hizmet alınmalıdır. Kasko teklifi alırken; boyasız kaporta göçüklerinin düzeltilmesi, boya hasarlı kaporta göçüklerinin düzeltilmesi, mini yama, iç döşeme tamiri, plastik tampon tamirleri, ön cam tamirinin yapılması maddelerini içermelidir.

8- Yetkili Servislerin Yeterli Sayıda Olması

İhtiyacınız olan zamanlarda araç sırası beklemek yerine, servis yeterliliği olan firmaları tercih etmek işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

9- Müşteri Memnuniyeti Değerlendirmeleri

Firmaların hizmet anlayışı ve müşterisine karşı gösterdiği değer birbirinden faklıdır. Bu nedenle, firma seçiminde müşteri memnuniyeti iyi değerlendirilmelidir.

10- İletişim Kolaylığı

Kaza ve olası olumsuz durumlar karşısında, iletişim kurarak hızla problem çözebileceğiniz sigorta şirketlerini seçmeniz işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

İlginizi çekecek diğer yazı: Araç Kiralama Nasıl Yapılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder