İPUÇLARIM

Böbrek ve karın ağrısı ile nasıl başa çıkabiliriz

Böbrek ve karın ağrısı ile nasıl başa çıkabiliriz

İrfan Beyin bize yönettiği soru: “böbrek ve karın ağrısı ile nasıl başa çıkabiliriz İrfan Bey gibi sizinde kafanıza takılan sorularınız var ise sorunu sor bölümünden bize sorularınızı iletebilirsiniz.

İrfan bey ilk tavsiyemiz mutlaka doktorunuza danışmanız olacaktır. Bizim size vereceğimiz bilgiler size %100 yaralı olacak diye bir kanı çıkarmayın lütfen. Sağlık konusunda doktor tavsiyelerin dışında İnternet’ten okuyacağınız yazılar faydadan çok zarar getirme ihtimali olduğunu unutmayın.

Karın ağrısı:

Karın ağrıları için çeşitli bitkisel çay tariflerinden faydalanabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için buradaki sayfamıza bakınız.

Böbrek Ağrısı:

Böbreklerimiz kaburgalarımızın hemen altında karın boşluğumuzun yanlarında bulunan fasulye biçimindeki organlarımızdır. Bu organlarımız kanda bulunan zararlı atıkları süzmekle görevlidir. Böbreklerimiz bu süzme görevinden dolayı veya diğer sebeplerden dolayı sağlığını kaybeder ve gerçekten ızdırap veren ciddi ağrılara neden olabilirler.

Böbrek ağrısı: Kaburgaların hemen altından karın yan duvarları civarında başlar duruma göre kasıklara kadar yayılan bu ağrılar bazen de başladığı yerde karın ortalarına doğru yayılım gösterir. Aniden başlayan ağrılar sızlama şeklinde devam edebilir.

Böbrek Ağrıları: Böbrekte kum varlığından,böbrekte taş varlığından,böbrek iltihabından, idrar kanallarının iltihaplanmasından kaynaklanabilmektedir.

Böbrek ağrılarından kurtulmanın yolları:

Öncelikle bol su içmeniz gerektiğini vurgulamalıyız, diğer yandan böbreklerin ve özellikle ayakların sıcak tutulması gerektiğini bilmelisiniz. Diğer yandan gerçek limondan yapılmış taze limonata böbreklerde taş oluşumunu engeller ve böbrek ağrılarını giderir. Böbreklerinizin olduğu bölgelere sıcak su torbaları uygulamakta her zaman faydalıdır.

DİKKAT: Bazı vakalarda böbrek ağrısı diğer ağrılarla karıştırılır. Böbrek ağrısı Kaburgaların sağ ve sol altından başlayarak kasıklara doğru yayılır. Böbrek ağrıları ağrı çeken kişinin duruşunu değiştirmesinden etkilenmez(artmaz veya azalmaz) Bazı durumlarda böbrek ağrılarına titreme, üşüme, bulantı gibi semptomlar(belirti) eşlik edebilir.Kişinin duruşunu pozisyonunu değiştirdiğinde artan veya azalan ağrılar genelde sinir sıkışmalarıyla açıklanır ve bu ağrılar hastalar tarafından böbrek ağrısıyla karıştırılır.
Kaynak: sagliksifa.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mustafa dedi ki:

    Bazen karın ağrısı diye es geçip sıradan ilaç kullanmamak gerekir diye düşünüyorum. Bir mide ağrısı kalp krizinden tutun pankreatit hastalığının habercisi olabilir. Mutlaka doktora görünülmeli bizzat kendim yaşadığım için biliyorum.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.