İPUÇLARIM

Ehliyet Sınavının Motor Kısmında Ne Sorulur ?

Ehliyet Sınavının Motor Kısmında Ne Sorulur ?

Motor dersinde sürücü adaylarına araç tanıtılır. Derste incelenen birinci kısım motor, ikinci kısım aktarma elemanları ve üçüncü kısım ise aracın üzerinde yer alan fren, direksiyon, vites, süspansiyon gibi terimlerdir. Bunlara ek olarak aracın bakımı ile ilgili bakım konuları anlatılarak motor dersi bitirilir. Genellikle bayanlar motor dersinin zor olduğunu düşünür ancak derse katılıp, anlamaya çalışanlar hiç bir zorluğunun olmadığını görür.

Motor dersini zamanında dinleyip, püf noktalar anlaşıldığında ve bunun üzerine test çözüldüğünde aslında hiç zor olmadığı anlaşılmaktadır. Genel başarı takip edildiğinde ise diğer kulvarlara göre motor başarısı oldukça yüksektir. Ders esnasında en çok aracın motor kısmı üzerinde yoğunlaşılmaktadır. Araç alınacağı zaman motor çeşitleri bilinmeli ona göre tercih yapılmalıdır.

Derste önem sırasına göre işlenen konular aynı şekilde motor sınavında karşımıza çıkmaktadır. Birincil dereceden önemli olan aracın motor kısmı olup bunu aktarma elemanları ve aracın üzerinde yer alan parçalar takip eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.