İPUÇLARIM

Halat Düğümü Bilezik Nasıl Hazırlanır?

Halat Düğümü Bilezik Nasıl Hazırlanır?

Bu halat bilezik modeli gerçekten daha önce pek düşünmediğimiz takı yenileme yöntemlerinden biri. Bazen çok basit gibi görünen malzemeler ile gerçekten çok şık sonuçlar alabiliyoruz.

İşte bu bilezik modeli de bu tür modellerden biri. Evde zaten var olan malzeme ile kolaylıkla yapabileceğiniz bu takı modeli ile eski ince metal bileziklerinize yeni bir tarz kazandırabilirsiniz.

halat dugumlu bilezik 1Gerekli Malzemeler
1 Bu bilezik modeli için ince halat, ince metal bilezikler ve makasa ihtiyacınız var.

Halat Düğümü Bilezik

halat dugumlu bilezik 2Bileziği hazırlamaya başlarken ilk olarak ince halatı alıyoruz ve metal bileziğin etrafından çevirip boy ölçüyoruz. Daha sonra aynı boydan toplamda 15 adet doluyoruz. Başka bir değiş ile ince halattan bileziğin boyundan 15 kat daha uzun bir uzunluk ölçüyoruz.
Sonrasında ipi ortalayarak ikiye katlayın.

halat dugumlu bilezik 3Daha sonra halatın uç kısımlarını birleştirin ve iki ucu da bileziğin üzerine getirin ve halatın uzun kısmını iki parça uç kısmın üzerine atın.

halat dugumlu bilezik 4Sonra bir yandan iki kısa ucu bir eliniz ile tutarken diğer elinizle de uzun ipi yukarıda gördüğünüz gibi bileziğin iç kısmına atın.

halat dugumlu bilezik 5Son attığınız uzun ipi iyice dolamayın ve yukarıda gördüğünüz gibi biraz gevşetin.

halat dugumlu bilezik 6Eliniz ile halatın her iki kısmını da bileziğin üzerinde tutarken sol eliniz ile biraz önce gevşetip meydana getirdiğiniz boşluktan yine uzun halatı çiftli olarak yani her iki uzun halatı da alarak boşluktan itin ve uzun halatı kendinize doğru boşluğun içinden çekin.

halat dugumlu bilezik 7Sol eliniz ile yeniden halatı bileziğin altından atın ve yine sol eliniz ile halatı tutup bir yandan da boşluk oluşturun.

halat dugumlu bilezik 8Oluşturduğunuz boşluktan yeniden halatın kendisini itin ve halatı kendinize doğru çekin.

Bundan sonra tüm bilekliği aynı şekilde düğümlemeye devam edin. Tüm bileziğe halat ile düğüm attıktan sonra çok sıkı bir şekilde düğüm atın. Sonrasında halatların fazlalığını makas ile kesin. Düğümün sağlamlığından emin olmak açısından düğüm atıp fazlalığını kestiğiniz halat uçarlına kuvvetli bir yapıştırıcı sürebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.