İPUÇLARIM

Pratik Bilgiler Ve Mutfak İpuçları; Sahanda Yumurta

Pratik Bilgiler Ve Mutfak İpuçları; Sahanda Yumurta

Sahanda yumurta yaparken daima metal yerine tahta kaşık kullanın. Sahanda yumurtanın hafifliğini korumak için yumurtaya tuz eklemek için sadece çok iyi bir şekilde pişmesini bekledikten sonra yumurtaya tuz ekleyin. Çünkü pişme esnasında yumurta sarısına temas eden tuz yumurtanın üzerinde beyaz lekelerin meydana gelmesine neden olabilir.

Farklı Bir Yumurta Hazırlayın

Eğer hep aynı usülden bıktıysanız o zaman yumurtanın yağını kızarttıktan sonra bu yağa biraz bal ekleyin ve sontasında yumurtaları ballı yağa kırın. Bu şekilde hazırlayacağınız yumurtalar hem daha lezzetli hem de farklı bir tada sahip olacaktır.

Ağır Yumurtaya Son!

Hassas bir mideye sahipseniz ama yumurta yemeden de edemiyorsanız o zaman yumurtaları mutlaka çok hafif bir şekilde hazırlamanız gerekir. Bunu yapabilmek için de ilk önce yumurtaların hem beyazlarını hem de sarılarını ayırın ve beyazları çırpıp kar gibi bir hal aldırın. Bu şekild esahanda yumurtaların hem köpüklü hem de yumuşak olmalarını sağlamış olursunuz.

Beyaz Yumurtalar

Yumurtaların üzerini beyaz bir tabaka ile kaplamak istiyorsanız o zaman yumurtalar pişene dek tavanın üzerine temiz bir kapak örtün ve yumurtalar pişene dek bu kapağı kaldırmayın. Bu beyaz tabakanın üzerine biraz kırmızı biber ve biraz da maydanoz kıyabilir ve hoş bir görünüme sahip bir kahvaltılık hazırlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.