İPUÇLARIM

Kurdele İle İnci Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kurdele İle İnci Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Takıdan asla vazgeçmeyiz öyle değil mi? O zaman gelin evde yeni takı modelleri nasıl hazırlanır hep birlikte öğrenelim hem de inci veya boncuklar ile olan takıları.

Gerekli Malzemeler
İğne, kalem, cetvel, makas, bant, kuvvetli bir yapıştırıcı, boncuk veya inciler, misina ve kurdeleler.

Kurdele İle İnci Bileklik Hazırlığı

kurdele bileklik 1Kurdeleyi 3 defa bileğinizden dolayın. Kurdeleyi ne kadar uzun tutarsanız o kadar iyi olacaktır.

kurdele bileklik 2Kurdelenin bir ucuna düğüm atın.

kurdele bileklik 3Sonra masaya ya da rahat bir şekilde çalışabileceğiniz bir yere kurdelenin düğüm attığınız ucunu bantlayın.

kurdele bileklik 4Sonra misinayı kurdele boyu ölçüsü ile ölçün ve bir ucuna 3 defa düğüm atıp düğümün üzerini yapıştırıcı ile yapıştırın.

kurdele bileklik 5Daha sonra misinanın diğer ucundan iğneyi geçirin ve kurdelenin düğüm kısmından iğneyi geçirip misina ile birlikte çekin.

kurdele bileklik 6İlk boncuğu ya da inciyi iğneden ve misinadan geçirin ve kurdeleyi yukarıdaki gibi boncuğun ya da incinin yanına çekin.

kurdele bileklik 7Boncuğu diğer tarafa itin ve kurdeleyi açmadan aynı pozisyondayken iğneyi geçirin.

kurdele bileklik 8Sonrasında ikinci boncuğu ya da inciyi geçirin ve bir önceki işlemi tekrar edin.

Aynı şekilde tüm boncukları dizene kadar devam edin.

kurdele bileklik 9Eğer isterseniz ilk boncuk arasını belirledikten sonra cetvel ile ölçüp tüm kurdeleyi işaretleyebilir ve bu sayede daha hızlı bir şekilde boncukları kurdeleye geçirip kurdeleyi katlayabilirsiniz.

kurdele bileklik 10İsterseniz boncuk ya da incileri kurdelenin bir ön tarafına bir de arka tarafına gelecek şekilde ekleyebilirsiniz.

kurdele bileklik 11Tüm boncukları dizdikten sonra misinayı kurdeleye doğru itin ve bilekliğinizin şık görünümünü kazandırın.

kurdele bileklik 12Son olarak kurdeleyi misina ile birlikte uç kısmını bağlayın ve misinaya 3 düğüm attıktan sonar misinayı kesin ve üzerine yapıştırıcı sürüp daha sağlam bir hale getirin.

kurdele bileklik 13Eğer isterseniz aynı adımları takip ederek ve değişik renkte boncuklar ve kurdeleler kullanarak ve kurdeleyi daha uzun hazırlayarak şık bir kolye de hazırlayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.