Röfleli Saçlara Evde Doğal Bakım Nasıl Yapılır?

Röfle, saç rengini açmak, yeni bir görünüm kazanmak, saça parlaklık ve hacim vermek amacıyla uygulanan bir işlemdir. Röflede saça 1 ile 6 ton arasında ara renk verilir. Böylece saç doğallığını fazla kaybetmeden yeni bir görünüm kazanır. Saçınızın kendi rengi taban rengi olarak kalır. Boya gibi, saçınızı tamamen değiştirmez ancak hareketli bir görünüm kazandırır. Günümüzde en çok tercih edilen saç modellerinden biri röfledir. Şık ve doğal görünümü yüzünden birçok kadın, boya yerine röfleyi tercih eder. Röfle saça simetrik olarak uygulanır.

Saça röfle yapmak zararlı mıdır?

Röflede kullanılan saç açıcılar, saçın matlaşmasına neden olurlar ve saçınızı kurutabilirler. Bu nedenle saçınız istemediğiniz bir görünüme bürünür. Röfleli saçın bakımı bu nedenle çok önemlidir. Saçlarınızın sağlıklı ve parlak görünmesi için sürekli bakım uygulamak durumunda kalabilirsiniz. Röfleli saçlar için özel olarak üretilmiş bakım serumları size yardımcı olacaktır. Ayrıca röfleli saçların neme ihtiyacı vardır. Bunu da yine saç kremi ve serumlarla sağlayabilirsiniz. Ayrıca şampuanınızı da iyi seçmelisiniz. Şampuanınızın içerisine de saç bakım yağı koyabilirsiniz.

Doğal röfleli saç bakımı:

Röfleli saçlarınızın bakımını doğal yollarla yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için 1 yumurta ve 2 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırıp, bu karışımla saçlarınıza masaj yaparsanız, saçlarınızda daha parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca sandal ağacı yağı, bir adet portakalın suyu, bir çorba kaşığı bal ve suyu karıştırarak saçınıza uygularsanız yine saçlarınızda parlak bir görünüme kavuşabilirsiniz.

5 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.