İPUÇLARIM

Mobilya Tamir İpuçları

Mobilya Tamir İpuçları

Eğer eskimiş olan mobilyanızı tekrardan tamir edip geri kazanmak istiyorsanız ilk önce küçük bir yağ tenekesinin yardımı ile çivi cilası lekelerini geçiren deterjandan uygulayın. Bu sayede mobilyaya yapışmış olan ekleme yerlerini de gevşetmiş olursunuz.

Tamir İpuçları

Sallanan çekmeceleri yeniden sağlamlamak için küçük üçgen tahtaları alın ve köşe bölgelere çakın.

Yapışık duran çekmeleri çekip kesinlikle zorlamayın. İlk önce sabun ya da balmumu yardımı ile kenar kısımları iyice ovun. Eğer bu yöntem istediğiniz sonucu vermedi ise çekmecelerin kenar kısımlarını hafif bir şekilde zımparalayın.

Eğer mobilyanızdaki tokmaklar sallanıyor ise zımpara kağıdı ile küçük bir daire kesin ve orta kısmına minik bir delik açın. Başka bir değiş ile zımpara pulu haline getirin. Daha sonra bu pulu çekmecenin ya da kapının karşı tarafına gelecek bir şekilde yapıştırdıktan sonra sap tarafını içeriye doğru vidalayın.

Küçük çizikleri gidermek için balmumu yapıştırıcısından faydalanabilirsiniz. Ancak balmumu yapıştırıcılarının izini sürmek kolay değildir. Bunun için masanın alt kısmına balmumu yapışkanını bağlayabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaç anında balmumu yapıştırıcısı elinizin altında olacaktır.

Mobilyalar üzerindeki oyukları tamir etmek için mobilyanın yüzeyie hafifçe zımpara yapabilirsiniz. Bunun için isterseniz biraz talaş ile beyaz tutkalı karıştırabilir ve oyuğu bu karışım ile doldurup üzerine zımpara uygulayabilirsiniz.

Eğer mobilyanızın üstü ya da herhangi bir yeri şekilsiz bir şekilde eğrilmiş ise ilk önce üst tarafı alt taraftan ayırın ve sonrasında yamuk olan kısmı aşağı tarafa doğru nemlendirdiğiniz incecik bir keten bezin üzerine koyun. Bu şekild eyamyklyk geçene dek mobilyayı güneşin altında bekletin.

Eğer mobilyanın halınızın üzerinde ise ve yerini değiştirmeniz gerekiyor ancak halıyı da oynatamıyorsanız o zaman mobilyanızın ayaklarının altına her birine küçük kavanoz kapaklarını yerleştirin. Bu sayede mobilyanız kapakların meydana getireceği kayganlık sayesinde halı üzerinde kolay bir şekilde hareket edebilecektir.

Eğer mobilyanın hafif ise ve kavanoz kapağı da o anda yok ise birer tane kalın karton parçası da aynı görevi üstlenecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.