Bitkilerle Yüksek Tansiyon Nasıl Tedavi Edilir?

Bitkilerle Yüksek Tansiyon Nasıl Tedavi Edilir?

Bitkilerle yüksek tansiyon tedavisi yapmadan önce mutlaka doktorunuza danışın. Çünkü aşağıdaki bazı bitkiler herkes için uygun değildir. Ve bu yüzden de aşağıdaki tedavi yöntemlerini doktorunuz ile paylaşın ve size uygun olan bir tedavi yöntemine başlayın. Tansiyon hastalarının baş düşmanı tuzdur. Tansiyon Hastaları Tuzu Nasıl Azaltabilir? adlı makalemize de mutlaka bakınız.

Bitkilerle Yüksek Tansiyon Tedavisi

1 / Yöntem; İlk yöntem ve belki de en lezzetli yöntemlerden biri çilek kökünü kaynatıp ve sadece sabahları aç karnına için.

2 / Yöntem; Toplamda 20 tane zeytin yaprağını yaklaşık 300 gram kadar temiz suyun içerisinde kaynatın. Daha sonra bu karışımı 15 gün boyunca ve sürekli olarak içmeye devam edin. 15 günlük kürden 8 gün sonra aynı küre yeniden devam edin.

3 / Yöntem;  Sürekli olarak elma ya da armut yemekte tansiyon yüksekliğine çaredir.

4 / Yöntem; İsterseniz taze kestane filizlerini kaynatmak sureti ile ve aynı çay içer gibi içip tansiyon sorununu çözebilirsiniz.

5 / Yöntem; Yüksek tansiyonu dengelemek için her sabah ve aç karnına olmak üzere ünnab reçeli yiyebilirsiniz.

6 / Yöntem; Eğer sürekli olarak şahtere bitkisini kaynatıp içerseniz yüksek tansiyon sorunu düzenleyebilirsiniz.

7 / Yöntem; Eğer ünnab reçelini kekik karıştırıp hazırlarsanız yüksek tansiyonunuz için mükemmel bir ilaç hazırlamış olursunuz.

8 / Yöntem; Eğer diyetinizde yeşil biberli iyota yer verirseniz yüksek tansiyonu düşürebilirsiniz.

9 / Yöntem; Çay gibi içilerek uygulanan bir diğer tedavi yöntemi de kuşdili otunun yapraklarını kaynatmak ve gün içinde belirli aralıklar ile aynı çay içer gibi içmektir.

10 / Yöntem; Yüksek tansiyon rahatsızlığını dengelemek için isterseniz ökse otu ile her zaman yaptığınız gibi ilaç hazırlayabilirsiniz. Bunun için belirli oranda ökse otunu (1 fincana 1 çay kaşığı) 1 fincan suyun içerisine ekleyin. İsterseniz sadece kaynatın ya da öylece bir süre (5 dakika kadar) dinlenmeye bırakın ve her zaman ki gibi için.

Yüksek tansiyonu dengelemek ve tedavi etmek amacı ile bitkisel ilaçlar yerine daha derin tıbbi bilgi ve çözümlere ihtiyacınız varsa o zaman tansiyona ne iyi gelir yazımıza bir göz atabilirsiniz. Ayrıca tansiyon kaynaklı baş ağrılarına iyi gelen yöntemler adlı makalemizde tam size göre, mutlaka okumalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder