İPUÇLARIM

Evde Rüzgâr Çanı Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Evde Rüzgâr Çanı Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Kış gelmeye başladı bu da demek oluyor ki rüzgârlı günlerde çok yakın. Ama rüzgâr var ise mutlaka yakın komşuların pencere ya da kapı önünde bir tane rüzgâr çanı sesi de var demektir.

Ama bu kış sizinde kendi pencere ya da kapınızın önünde hem de kendi el yapımınız olan ve başka bir pencerede ya da kapı önünde görülmeyecek eşsiz güzellikte bir çanınız olacak.

Bu kış başkalarının çanları değil sadece kendi çanınızın güzel sesini dinleyecek ve kendi el yapımı rüzgâr çanınızın güzelliğini seyrederek bu kışı neşe içinde geçireceksiniz.

Gerekli Malzemeler
Rüzgâr çanını hazırlamak için eski çatal, kaşık bıçak, çekiç, mutfak havlusu, kuvvetli bir yapıştırıcı, misina, makas, metal kanca görevi görecek malzeme, dekorasyon malzemeleri (isteğe göre) askılık olarak kullanacağınız eski bir tutma yeri olan mutfak malzemesine ihtiyacınız var.

Evde Rüzgâr Çanı Yapımı

ruzgar cani 1Havlunun arasına kaşık, çatal ya da bıçağı koyun ve havlunun üstünü diğer havlu parçası ile kapatıp çekiç yardımı ile çatal, kaşık ve bıçakları düzleştirin.

Bu işlemi yaparken beton zemin üzerinde yapmayı tercih edebilirsiniz.

ruzgar cani 2Tüm çatal, kaşık ve bıçakları havlunun arasında çekiç ile düzleştirdikten sonra metal kanca görevini görecek malzemeleri çatal, kaşık ve bıçaklara uhu yardımı ile üst kısımlarına yapıştırın.

ruzgar cani 3Metal kancalar tamamen kaşık, bıçak ve çatallara yapıştıktan sonra her birine aynı uzunlukta misina geçirin ve misina uçlarına düğüm atın.

ruzgar cani 4Malzemeleri tutacak olan tutma yeri olan mutfak malzemesinin alt kısmına misinayı istediğiniz şekilde bağlayın. Misinayı bağlamadan önce isterseniz süsleme malzemelerini de misinaya dizin.

ruzgar cani 5Sonrasında çatal, kaşık ve bıçaklara bağladığınız misinaları da isteğinize göre süsledikten sonra her bir parçayı ana parçaya tek tek bağlayın.

Eğer isterseniz kaşıkların, çatalların ve bıçakların ucuna birer şık kurdele bağlayabilir ve ana tutacağı çiçekler ile süsleyebilirsiniz. Bu noktadan sonra süsleme işini özgürce yapabilir ve rüzgâr çanınızı diğer çanlardan farklı ve dikkat çeker bir hale getirebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.