İPUÇLARIM

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Akdeniz Bölgesi’nin sembolü haline gelen zeytin ağaçları, bütün sene yapraklıdır. Severek tükettiğimiz zeytinlerin, yapraklarında da onlarca şifa bulunur.

Tarihte uzunca bir yere sahip olan zeytin ağaçları barışı simgeler.Önceleri yaraların tedavisinde kullanılan zeytin yaprakları, sıtma tedavilerine de iyi gelir.

Zeytin yaprağı çayı son derece faydalı bir içecektir.Zeytin kadar yararlı olan yapraklarının da birçok rahatsızlığı iyi geldiğini biliyor muydunuz?

Zeytin Yaprağı Neye İyi Gelir?

Zeytin yaprağı çayı, antibiyotik etkisi yaratır. Bağışıklık sistemini güçlendiren bitkinin, anti bakteriyel özelliği de bulunmaktadır. Kan basıncını ve kan şekerini düşüren zeytin yaprağı, kötü kolesterole de çok iyi gelir. Soğuk algınlığı tedavilerinde de kullanılan bu çay, birçok ilaçtan daha etkilidir.

Zeytin Yaprağı Nasıl Demlenir?

Evde kendi imkanlarınızla kuruttuğunuz yada aktarlardan satın aldığınız zeytin yapraklarını toz haline getirmelisiniz. Ne kadar içmek istiyorsanız o kadar fincan ölçümü kullanarak suyunu kaynatınız. Etkisini görmek için günde en az 2 fincan içmelisiniz. Kaynattığınız suyun içine 3 çay kaşığı zeytin yaprağını koymalı ve demlemeye bırakmalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.