İPUÇLARIM

Zayıflamanın 10 Kolay Yolu

Zayıflamanın 10 Kolay Yolu

Evet, hanımlar zayıflamak istiyoruz ama bir türlü doğru diyet programını bulamıyoruz. Ne yapsak olmuyor. Yıllar içinde aldığımız kilolar bir türlü bizi bırakmıyor. Aslında belki yıllar içinde aldığımız kiloları 6 ayda ya da 3 ayda vermeye çalıştığımızdan oluyordur, tüm bu hayal kırıklıkları.

Biraz daha gerçekçi olmalıyız belki de. O halde ne yapacağız, önce 3 ya da 6 ayda sabit ve sağlıklı kilo veremeyeceğimizi kabul edip, sağlıklı kilo vermek için doğru kuralları uygulayacağız.

Zayıflamak değil zayıf kalabilmenin ve sağlıklı zayıflamanın yollarını zayıflamanın 10 kolay yolu makalemizden öğreneceğiz ve buna başladığımızda sağlıklı kilo vereceğiz. Tam 1 yıl içinde 10 kilo vereceğiz ve verdiğimiz kiloları geri almayacağız. Hadi o zaman hanımlar zayıflamanın 10 kolay yolunu gelin hep beraber öğrenelim.

Zayıflamanın 10 Kolay Yolu;

1)Her öğünde protein bakımından zengin olan ve yağları alınmış beyaz, lor, krem, örme ve kaşar peyniri, yoğurt ve süt yanında bal, beyaz et, et, yumurta gibi hayvansal gıdaları ve ayrıca diğer proteinler bakımından zengin olan baklagillerden faydalanmayı unutmayacağız. Başka bir değişle, proteince zengin ama yağları alınmış besinleri her öğünde eksik etmeyeceğiz.

2)Yine her öğünde muhakkak tahıl ve nişastalı besinleri fazla olmamak kaydı ile tüketin. Bu belki 2 dilim ekmek veya 1 dilim kek olabilir.

3)Her öğünde elinizden geldiği kadar sebze veya meyve tüketmeyi ihmal etmeyin. Yiyebildiğiniz kadar çok sebze ve meyve tüketmeye çalışın.zayiflamanin en kolay 10 yontemi

4)Yemeğinizin yanında su içmeye özen gösterin. Gün içerisinde bol bol su için. Ayrıca farklı bir şey içmek isterseniz, günde 2 bardaktan fazla şekersiz meyve suyu içmemeye çalışın.

5)Sabah kalktığınızda, sabah kahvaltınızı 1 saat sonrasında yapmayı geciktirmemeye çalışın. Ne kadar erken yerseniz o kadar iyi. Ayrıca her 3 saatte bir önerilere uygun olan gıdaları tüketmeyi ihmal etmeyin. Önemli olan akşam yemeğinin ardından bir şey yememeye özen göstermenizdir.

6)Glikemik endeksi düşük olan yiyeceklerden tüketmeye çalışın. Örneğin, meyve ve salataları, sütlü puding, yağı alınmış süt, kuru meyveler, çiğ sebzeler, marul, yoğurt gibi yiyecekler sizi tok tutmasının yanında fazladan enerji kaynağı oluştururlar.

7)Karmaşık kalori hesapları ile kafanızı yormayın. Yediğiniz ve içtiğiniz besinleri 1-3 kalori puanlama sistemine göre ayırın. Böylece kafanız karışmaz ve stres yapmazsınız. Unutmayın stres daha fazla ve bilinçsiz yemenize neden olur.

8)Gerçekten zayıflamak istiyorsanız, özellikle akşam fazla yemek yemeyin. Sabah kahvaltılarını güçlü tutun, aralarda mümkünse her 3 saatte bir sürekli atıştırın. Stresten uzak durun. Üzülmemeye gayret edin. Yapabiliyorsanız yürüyüş yapın elinizden geldiği kadar. Eğer her gün yapamıyorsanız, her hafta sonunu deneyin.

9)Zayıflamak her şeyi değiştirmek ve çok para harcamak değildir yeni gıdalar. Eski alışkanlığınız olan besinleri zayıflamaya başlamadan önce not alın. Bu besinleri ayırın kalorilerine göre ve üzerlerine yukarıda önerilen besin maddelerini ekleyin. Alışkanlığınızı tamamen değil kısmen değiştirmiş olmanın verdiği psikolojik rahatlığı yaşayın. Önemli olan fazla şekerli ve hamur işinden eskisinden biraz daha çok uzak durduğunuzu ve bol su tüketeceğinizi kabul etmenizdir. Haydi, hanımlar zayıflamanın 10 kolay yolu bitmek üzere gelelim son kurala.

10)Zayıflamaya başladığınızda sürekli olarak örneğin her hafta kilonuzu takip edin. Bir yere not edin. Hedefinizi giderek ilerletin. Bu şekilde 10 kilo verdikten sonra artık sizi durduracak bir şey kalmamıştır. Siz bu şekilde devam ederseniz gençlik yıllarınızdaki kilonuza bile ulaşabilirsiniz. Şu anda tek yapmanız gereken sakin bir şekilde zayıflamanın 10 kolay yolunu iyice okumak ve kesin olarak kilo vermeye karar vermektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.