İPUÇLARIM

Zaman Ve Para Kazandıran Öneriler

Zaman Ve Para Kazandıran Öneriler

Tuzluklarınızı her zaman tuz için kullanmayın. Bunun yerine eski tuzluklardan birine un doldurun. Bu tuzluk özellikle merdane ya da hamur kenarlarını unlamak için lazım olacaktır.

Sürekli olarak kullandığınız baharatları bol miktarda alın ve bu baharatları da eski tuzluklara koyun ve bu tuzlukları da ocağın yan tarafına yerleştirin.

Yemek yaparken bir tuzluğun iç kısmına hem biraz tuz hem de biraz karabiber koyun. Eğer isterseniz aynı tuzluğun içerisine damak tadınıza uygun bir şekilde baharatları karıştırıp da koyabilirsiniz.

Hem Zaman Hem de Para Kazandıran Öneriler

Çok miktarda olan doğranmış sebzeleri kesme tahtasından kızartma tenceresine alırken ya da büyük bir tencereye koyacağınız zaman sadece bu iş kullanacağınız orta boy bir faraştan yararlanabilirsiniz.

Sebze ya da makarna haşlayacağınız zaman bir dahaki sefere tencereye birkaç tane yumurta atın. Bu sayede hem yumurtalar tamamen haşlanacaktır hem de ekstra bir tencere ya da su veya gaz kullanmadan yumurtaları haşlamış olacaksınız.

Sprey şişelerin içindeki sıvıların son damlasını dahi kullanabilmek için şişenin iç kısmına birkaç tane bilye atın. Bu sayede sıvının emme tüpünü de yükseltmiş olacaksınız.

Salata hazırlayacağınız zaman illa salataya pahalı soslar eklemeniz gerekmez. Bunun yerine istediğiniz baharatları karıştırın ve bu baharatları da biraz limon ve birazda yağ ile tamamen karıştırarak evde kendi salata sosunuzu hazırlayın. Eğer isterseniz salata sosuna birazda çökelek ekleyebilir ve sosu daha da zengin bir hale getirebilirsiniz.

Kızartma yağının yanmaması için içerisine bilye büyüklüğünde demir hindi atın.

Konservenin içerisinde birikmiş olan gazlar nedeni ile bazen konserveler kolay bir şekilde açılmazlar. Böyle bir durum söz konusu olunca konserveyi açmak yerine bir tarafına küçük bir delik açın ve bir süre içerdeki havanın çıkmasını bekleyin.

Bildiğiniz üzere saf safran artık neredeyse altın kadar değerli. Bu yüzden de sadece tanecikler ile kullanılabiliyor. Bu yüzden safran tadını tam olarak alabilmek için ilk önce safranı kavurun ve sonrasında da iyice ezin. Sonra da üzerine biraz limon damlatın. Safranı bu şekilde baharatlı yiyeceklerde kullanacağınız zaman peynir suyu ve tatlılarda kullanacağınız zaman da süt ile karıştırın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.