Tuvalet Karolarını Kolay Temizleme Yolları

Tuvalet Karolarını Kolay Temizleme Yolları

Tuvalet karolarını temizlerken, tuvalet deliklerini boraks ve limon suyunu birleştirerek macun yaparak temizleyin. Ovalama yapmadan önce macunun tamamen yayılmasını beklemeyi unutmayın.

Tuvalet temizlemenin püf noktaları;

İsterseniz tuvalete bir miktar sirke dökün ve en az 1 saat kadar bu şekilde bekletin ve sonrasında hem fırça hem de basınçlı su yardımı ile tuvaletinizi yıkayın.

Bunun dışında eğer evde fazla kola var ise tuvaletinize bildiğiniz kolayı dökün ve 1 saat sonra bol su ile yıkayın.
Hem banyo hem de tuvaletinizi çok hızlı bir şekilde temizlemeniz gerekiyor ise temizleme sıvısına bir miktar çamaşır suyu eklemeniz yeterlidir.

Eğer tuvalet kokusundan hoşlanmadıysanız o zaman tuvaletin içerisine 5 ya da 6 tane o anda yaktığınız kibrit çöplerini atın.

Çamaşır yıkadıktan sonra makineden akmakta olan su ile hem tuvaletlerinizi hem de balkonlarınızı yıkayabilirsiniz.

Kirlenmiş olan lavabo, fayans, banyo ve tuvaletleri isterseniz tuz ruhu ile ayda 1 defa derinlemesine dezenfekte edebilirsiniz.

Banyo, lavabo, fayans, tuvalet, pamuklu eşyada olan mürekkep lekelerini ya da beyaz ketenin üzerindeki lekeleri javel suyu kullanarak temizleyebilirsiniz.

Eğer sifonun üzerinde bulunan kauçuk valf damlıyor ise üzerine bir miktar vazelin sürmeyi deneyebilirsiniz.

Tuvaletlerdeki rutubeti azaltabilmek için tuvalet rafının üzerine 1 kutu kadar tebeşir koymanız yeterlidir.

Eğer isterseniz tuvaletteki nemi önlemek için temiz bir kutuya birkaç tane delik açın ve içerisine 5 ya da 6 tane mangal kömürü koyun ve bu kutuyu da yerde bir yere bırakın.

Banyo fayanslarını çok iyi bir şekilde temizlemek istiyorsanız o zaman 1 ölçek kadar amonyak, 1 ölçek kadar sirke ve yarım ölçek kadar da çamaşır sodasını ılık su dolu kovaya ekleyin. Daha sonra bu su ile fayanslarınızı iyice yıkayın.

Eğer isterseniz fayanslarınızı pastörize edilmemiş olan elma sirkesi yardımı ile temizleyebilirsiniz. Bunun için 1 litre kadar ılık suya elma sirkesini tamamen dökün ve temiz bir bez ile fayanslarınızı iyice silin.

Karoda bulunan tortuları temizlemek için eski bir diş fırçasını ve beyaz bir diş macununu kullanabilirsiniz.

Eğer lavabo ya da fayans veya tuvalet aşırı derecede kirli ise o zaman javel suyu ya da tuz ruhu veya sudkosit kullanmanız gerekebilir.

Banyodaki fayanslarınızı tamamen arıtmak için yıkama öncesinde asit borik kullanabilirsiniz.

Eğer isterseniz banyo fayanslarınızı sadece deterjan yerine hem deterjan hem ispirto hem de limon suyu karışımı ile silebilir ve muhteşem bir temizlik elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder