Soğan Kokusu Nasıl Giderilir?

Soğan Kokusu Nasıl Giderilir?

Soğan kokusu denince akla ilk önce eldeki soğan kokusu gelir. Eldeki soğan kokusunu geçirmek için tüm el parmaklarınız ile paslanmaz türdeki kaşığı tutun. Daha sonra hemen ellerinizi soğuk suyun altında yıkayın.

Soğan Kokusu Giderme Yolları

Eğer soğan kokusunu bıçağınızın üzerinde istemiyorsanız o zaman soğan doğradıktan sonra aynı bıçakla 1 tane de havuç dilimleyin. Havuç soğanın kokusunu bıçaktan çekip alacaktır.

Soğan kokusunu bıçaktan çıkartmanın bir diğer yolu da bıçağı soğan doğradıktan sonra nane yaprakları ile ovmaktır.

Eldeki soğan kokusunu tamamen gidermenin bir yöntemi de, soğan doğradıktan sonra ellerinizi her zaman kullandığınız deodorantınız ile iyice ovmaktır. Ellerinizi koltuk altı deodorantınız ile ovduktan sonra 5 dakika bekleyin ve sonrasında yıkayın.

Ya da isterseniz her zaman kullandığınız kaşıklarınızdan temiz olanı alın ve sadece parmaklarınız ile tutun. Daha sonra elleriniz kaşıktayken ellerinizi akan suyun altına tutun.

Ağızdaki soğan kokusunu gidermek için çiğ bakla ya da haşlanmış pancar veya maydanoz çiğneyebilirsiniz.

Parmaklarınıza bulaşan soğan kokusu için ellerinizi limon kabuğu ve tuz ile ovabilirsiniz.

Kavrulan soğanın kokusunu gidermek için kavurma sırasında tavaya bir miktar toz şeker ilave edin.

Doğranmış Soğan Nasıl Saklanır?

Doğradığınız soğanlarınızı hemen ağzı kapalı olan bir kavanoza koyun ve bu kavanozu da dolaba yerleştirin. Bu şekilde doğranmış soğanlar 2 gün boyunca taze kalacaktır.

Gözleriniz Yaşarmasın

Soğan doğrarken gözlerinizin yaşarmaması için, soğanı doğramadan önce doğrama bıçağınızı güzelce ıslatın.

Yeşeren Soğanlar

Eğer soğan yeşerdiyse hemen soğanın yeşil çimlerini incecik doğrayın. Bu yeşil çimleri sabah hazırlayacağınız omlete ekleyin.

Soğanın Tadı

Salata için hazırladığınız soğanın acılığını tamamen almak için, soğanlarınızı doğradıktan hemen sonra soğanın üstüne tuz serpiştirin. Daha sonra soğanlarınızı ellerinize eldiven giyerek güzelce birbirlerine ovuşturun. Sonrasında soğanları iyice akan suyun altında yıkayın.

Soğanların acı tadını almanın bir diğer yolu da soğanları doğradıktan sonra 2 saat kadar limon suyunda bekletmektir.

Ya da isterseniz soğanları güzelce doğradıktan sonra 2 saat boyunca zeytinyağının içinde bekletebilirsiniz. 2 saat sonra soğanları süzmek sureti ile zeytinyağından çıkartın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder