Çam Terebenti Esansi Saça Nasil Uygulanir

Çam Terebenti Esansi Saça Nasil Uygulanir

Çam ağaçlarından buhar distilasyon ile elde edilen çam terebentinin içeriğinde bulunan yağ esansı oldukça değerlidir. Hızlı saç uzatma için genellikle çam terebentin yağı veya esansı kullanılırken saçlara ve genel sağlığa pek çok faydası vardır.

Çam Terebentin Esansının Saça Uygulanışı

Çam terebentin esansının evde kolaylıkla uygulayacağınız bir doğal yöntem olmasının yanında hiç bir kimyasal ürüne ihtiyaç duymadan saçlarınıza doğal canlılık kazandırabilirsiniz.

Çam terebentin esansının en önemli etkisi de şampuanla birlikte kullanılabilmesi ve şampuanların içerisindeki saça zarar veren kimyasal maddelerin zararlarını absorbe etmesidir.

Çam terebentin esansının direkt olarak saça uygulanması cildi tahriş edebileceği gibi şampuanla veya diğer yağlarla karıştırılması tavsiye edilmektedir.

Çam Terebentin Esansının Şampuan ile Kullanımı

Kullandığınız herhangi bir saç şampuanınıza 15-20 damla kadar çam terebentin esansını ekleyerek bir karışım hazırlamanız mümkündür. Ayrıca her yıkamada saçınıza bu şampuanı uygulamanızda da hiçbir yan etkisi yoktur aksine oldukça faydalıdır. Saçlarınızı hızlı şekilde uzatırken istediğiniz parlaklığı da kazandıracaktır. Saç dökülmesini de engelleyerek kepek sorununuz varsa da bu sorunu kökten çözecektir. Ancak çam terebentin esansının yakıcı bir yağ olması nedeniyle göze temas ettirilmemesi gereklidir.

Badem Yağı veya Zeytinyağı İle Çam Terebentin Esansı

Herhangi bir cam şişeye aynı oranda zeytinyağı veya badem yağını çam terebentin esansını ekleyerek iyice karıştırarak işe başlayabilirsiniz. Ardından saçlarınızın tüm bölgelerine ve özellikle saç diplerinize yedirerek sürmelisiniz. Saçlarınızı havlu veya streç film ile sararak iyice karışımı emmesini sağlamalısınız. Saçınızda 2 saat kadar beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayabilirsiniz. Bu hazırladığınız karışımı haftada bir kez uygulayabilirsiniz. Saçlarınızın güçlendiğini, parlaklık kazandığını ve hızla uzadığını göreceksiniz.

Çam Terebentin Esansının Saça Faydaları

Saçların dökülmesini büyük ölçüde azaltan çam terebentin esansı saç köklerini mineraller ve vitaminler açısından beslerken saç dökülmelerinde de yarı yarıya bir azalma sağlayarak saçları derinlemesine gerçekten desteklemektedir. Ayrıca saç terebentinin saç dökülmelerini önlemesinin yanında dökülen eski saç köklerinin yerine yeni saç çıkmasını sağlamaktadır.

Saçlarınıza maske yapmanın kimyasal yollarından uzak durarak doğal bakım yapmayı tercih etmelisiniz. Esansın doğallığı ve hoş kokusuyla bütünleşen aromasını saçlarınıza kazandırarak en uygun fiyata en doğal bakımı yapmış olursunuz. Direkt olarak çam terebentinin kullanılmaması gerektiğini unutmadan saçlarınıza uygulamalısınız. Badem yağı, zeytinyağı, biberiye yağı gibi uçucu yağlarla karıştırarak bir karışım hazırlayabilir ardından saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Ya da şampuanınıza eklemek suretiyle kullanabilirsiniz.

Çam esansının en doğal distile hali olan terebentin esansının öncelikle doğal olmasına, sentetik veya yapay olmamasına, taze olmasına ve muhakkak bir firma güvencesi altında olmasına dikkat ederek aktarlardan ve eczanelerden alabilirsiniz. Yapay veya ucuz ürünlerde sağlığınıza ciddi şekilde zarar verebilir hatta saçlarınıza geri dönüşü olmayan yan etkiler bırakarak sıkıntılar yaşayabilirsiniz. O nedenle muhakkak dikkatli olmalı ve tavsiyelerimize uymalısınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder