İPUÇLARIM

Saç Tipine Göre Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Düz, Kıvırcık Ve Dalgalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç Tipine Göre Saç Bakımı Nasıl Yapılır, Düz, Kıvırcık Ve Dalgalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Her kadının saç tipi farklıdır ve her saç tipi farklı bir bakım ister. Fakat bizler bu çok önemli konuda pek fikir sahibi değilizdir. Oysa kıvırcık ve düz saçın arasında ne kadar büyük bir fark var ise bu saç tiplerinin ve diğer saç tiplerinin arasında da çok fazla fark vardır. O zaman sevgili ipuçlarım okuyucuları gelin isterseniz her saç tipine uygun olan bakım şekillerini hep birlikte öğrenelim.

Saç Tipleri Ve Bakım Yöntemleri

Düz saçlar: Eğer düz bir saça sahipseniz sizi en çok rahatsız eden saçınızın yağ oranı fazlalığıdır. Ve eğer bu aşırı yağı engellemek saçlarınızda ipeksi yumuşaklığı tekrar hissetmek istiyorsanız o zaman saçlarınıza düzenli olarak derinlemesine temizleyici bir bakım şampuanı uygulamanız gereklidir. Şampuanlama ve durulama işlemlerinden sonra en az haftada bir defa saçlarınızda yağ birikimini önlemesi için temizleyici bir jel kullanmayı ihmal etmeyin.

Kıvırcık saçlar: kıvırcık saçlara sahipseniz sizi en çok yoran şey saçlarınızdaki kuruluktur. Bu kuruluğu önlemek ve canlı saçlara kavuşmak için ise tapmanız gereken nemlendirici şampuan ile beraber birde krem kullanmanızdır. Saçlarınızı şampuanlayıp durulayın ve temiz bir havlu ile ilk kurutma işlemini saçlarınıza uygulayın. Daha sonrasında saçlarınıza 4 yada 5 damla kadar silikon bazlı ve parlaklık verici bir serum uygulayın. Bu serumu düzenli ama çok sıklıkla olmamak şartı ile yıl içinde uygulayın. Uygulamanızı yaptıktan sonra saçlarınızı elleriniz yardımı ile açın ve kendi kendine kurumasına saçlarınızı bırakın.

Beauty

Dalgalı saçlar: Dalgalı saçlarınız var ise sizin sorununuz parlaklık sorunudur. Bu yüzden siz muhakkak parlaklığı arttıran ve canlılık veren bir şampuan ve krem kullanmalısınız. Şampuanlamanız bittikten sonra saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile saç uçlarınızı iyice açın daha sonra saç uçlarından saç köklerine kadar silikon bazlı ve parlaklık veren bir sprey uygulayınız. Daha sonrasına saçlarınızı bigo takılmış bir fön yardımı ile kurutunuz.

Unutmayınız saçlarınızı aşırı güneşten, tozdan, sıcaktan ve soğuktan her iklim şartında ve her alanda korumanız gerekmektedir. Sadece dış mekanlarda değil saçlarınızı iç mekanlarda da korumak ve yıpranmasını önlemek gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevil Kayayurt dedi ki:

    Benmde saçlarm dalgalıdır ben liquid kabaran ve zor taranan saç bakımıyla bakım yapıyorum saçlarıma ve çok memnunum tavsiye de ederim saçlarım yumuşacık ve de sağlıklı

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.