Ağız Yaraları İçin Bitkisel Reçeteler Nasıl Hazırlanır?

Ağız Yaraları İçin Bitkisel Reçeteler Nasıl Hazırlanır?

Bildiğiniz üzere ağır yaraları genelde dişlerin diplerinde ve ağzın içinde bulunmaktadır. Fakat aşağıdaki reçeteleri kullanarak bu yaralardan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Ağız Yaraları İçin Bitkisel Reçeteler

İlk reçetemizde hızlı bir merhem hazırlayacağız. Bunun için 40 gram kadar kuru üzüm ile 25 gram kadar anason ve 100 gram kadar da balı iyice karıştırın. Elde ettiğiniz bu merhemi yaralı bölgelere iyice sürün.

Reçete 2; Bu reçeteyi direk olarak yemeniz gerekiyor. Bunun için ilk önce paça daha sonra da kaymak sonrasında da üzerine rafadan bir tane yumurta yemeniz gerekiyor. Bu reçete hem sizi ağır yaralarından kurtaracak hem de vücudunuz için gerekli olan besinleri de almış olacaksınız.

Reçete 3; Bu reçete için 30 gram kadar hatmiyi bir litre kadar suyun içinde kaynatın ve sonrasında bu karışımı ılıtıp iyice gargara yapın. Bu gargara sayesinde ağzınızda bulunan iltihaplar da tamamen iyileşecektir.

Reçete 4; Başka bir gargara reçetesi olarak 200 gram böğürtlen yaprağı sadece 1 litre kadar suyun içerisinde iyice kaynatılmalıdır. Sonrasında bu su ılıtılmalı ve iyice gargara yapılmalıdır.

Reçete 5; Aynı miktarlarda şeker kamışı yaprağı ile mercimek ve unnab iyice kaynatılır ve sonrasında dut şarabı ile iyice karıştırılır. Daha sonra elde edilen su ile ağız iyice gargara yapılır ve bu gargara da özellikle diş diplerindeki yaralara iyi gelir.

Reçete 6; Yaz ayları kapımızda ve bu yüzden de kavunsuz bir reçete düşünmek dahi istemedik. Bu yüzden de bu reçetenin ana maddesi kavun olacak. Yaz zamanında bol miktarlarda kavun yemek hem ağızda meydana gelen hem de boğazda meydana gelen yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Unutmayın!

Yukarıdaki tariflerde bulunan malzemelere mutlaka dikkat edin. Eğer bu malzemelerden her hangi birine hassasiyetiniz var ise ya da daha önce denemediyseniz ve üzerinizde ne tür bir etki yaratacağını bilmiyorsanız o zaman mutlak suretle doktorunuza danıştıktan sonra bu reçeteleri uygulayın.

Çiğ olarak yenmesi gereken reçete türlerinde midenizin hassasiyetini göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder