İPUÇLARIM

Evde Lav Lambası Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde Lav Lambası Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Kendin yap köşemizde birçok farklı konuya değiniyoruz ve birçok ürünün farklı şekillerde nasıl yapılacağını siz sevgili ipuçlarım okuyucuları ile paylaşıyoruz.

Bu seferki çalışmamız fazla kimsenin aklına gelmeyen bir teknik ile evde kolay bir şekilde kendi lav lambanızı nasıl hazırlayacağınız üzerine.

Elbette ileriki çalışmalarımızda lav lambasının farklı yapım yollarını da işleyeceğiz.

Gerekli Malzemeler
Su, sebze yağı, anti-asit tabletleri ( talcid, rennie ya da benzeri) şık bir ağzı kapanabilen şişe, yiyecek boyası ve sıvı ölçüm kabı.

Evde Lav Lambası Yapımı

Lav lambasi yapimi 1Şişenin üçte birine temiz suyu dökün.

Lav lambasi yapimi 2Şişenin geri kalanını sebze sıvı yağı ile doldurun.

Lav lambasi yapimi 3Daha sonra şişenin içerisine yemek boyasını damlatın. En az 10 ila 20 damla olmak şartı ile istediğiniz renk yoğunluğunu elde edinceye dek yemek boyasını damlatmaya devam edebilirsiniz.

Lav lambasi yapimi 4Şu anda aslında lambanız hazır tek yapmanız gereken lambanızı ne zaman kullanmanız gerektiğine karar vermek.

Eğer lambanızı hemen kullanmak istiyorsanız şişenin içerisine anti asit tabletlerinden istediğiniz kadarını atmanız yeterli. Her bir tableti ikiye bölerek şişeye atın. İstediğiniz kadar tableti şişenin içerisine atabilirsiniz.

Lav lambasi yapimi 6Ne yarattığınıza birde gece karanlığında şişenin altına birde ışık tutarak bakın.
Hazırlamış olduğunuz bu lav lambasını yağ bozulana kadar kullanabilirsiniz. Bu da yaklaşık olarak 1 ay kadar bir süre demektir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.