Solan İmitasyon Takılar Nasıl parlatılır?

Solan İmitasyon Takılar Nasıl parlatılır?

Gerçeklerinden ayırt edemeyeceğimiz kadar güzel görünen imitasyon takıların bakımını yapmadığımız takdirde zamanla değersizliğini göstermektedirler. En çok kararması durumunun önüne geçemediğimiz bu sahte mücevherler bakımı yapıldığı sürece parlamaya devam edebilir.

Karardıktan sonra parlatma işlemi biraz daha zor olduğu için kararmadan önce periyodik olarak yapılacak işlemler ile bu ürünlerin solmalarını engellemek yapılacak mantıklı bir iş olacaktır. Bu işlemlerden en kolay ve pratik olarak uygulanacak yol, tuzlu su hazırlayarak haftada bir bu karışımın içinde bekletmek.

İMİTASYON NASIL PARLATILIR?

Sizin için manevi değeri olan ve yıllarca bir köşede beklemiş ve bu sebeplerde renklerinin solduğu imitasyon takılarınız içinde yapabileceğiniz birkaç işlem var.

Bunlardan biri gümüş imitasyonları için sigara külüyle su karışımından elde edilen çamur kıvamındaki karışımın bir diş fırçası yardımıyla fırçalayarak yapılan yöntemdir.

Bir diğer yöntemi tüm imitasyon takılarınıza uygulayabilirsiniz. Diş macununu ılık suyla karıştırıp yine çok sıvılaştırmadan bir karışım oluşturunuz. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı takının üzerinde boş alan kalmayacak şekilde yayınız. Yaklaşık olarak 1 saat bekledikten sonra bir diş fırçası yardımıyla ve yine ılık bir suyun eşliğinde takılarınızı fırçalayınız. Sıcak suyla durulayarak bir bez yardımıyla kurulayarak işlemi tamamlayınız. Bu tarz işlemleri gerçek altın ve gümüşlerinize de uygulayabilirsiniz.

Fakat bu işlemi gerçekleştirirken tavsiye edilen bekleme süresini aşmamaya dikkat ediniz. Aksi takdirde istenilen parlaklığa ulaşamayacağınız gibi renk solmalarının da yaşanabileceğini unutmayınız.

İmitasyon takıların bakımı;

Suyla irtibat etmelerini engellemeye çalışın. banyo yapacağını sırada yada elinizi ve yüzünüzü yıkamak istediğinizde takılarınızı çıkarmaya özen gösterin. Islanmış imitasyon takılar zamanla paslanıp renklerinde bozulmalara neden olabilir.

Dışarı çıkmak istiyorsunuz ve bunun için hazırlamanız gerekiyor. Yapmanız gereken ilk önce makyajınızı yaparken parfüm, saç spreyi sıkmak gibi bütün hazırlıkları önceden bitirip takılarınızı en son takın. Parfüm ve saç spreyi gibi kimyasal maddeden oluşan ürünler imitasyon takılarda zarar verebilir .Vücut losyonu veya kremleri imitasyon takıların için zararlıdır. Takıların renklerinin kaybettirip matlaşması neden olurlar.

Takımın sakladığınız yer çok önemli hava almayan bölgelerde muhafaza edilmesi daha uygundur. Hava ile temas eden imitasyon takılar oksitlenmeyi maruz kalıp renklerinin solmasını sebep olurlar.

Ev işleri yaptığını sırada muhakkak çıkarmayı unutmayın ev temizliğinde kullanılan kimyasal temizlik ürünleri takılar için çok zararlıdır .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder