İPUÇLARIM

Tül perde nasıl ve kaç derecede yıkanır

 • 23 Kasım 2013
 • 13.255 kez görüntülendi.
Tül perde nasıl ve kaç derecede yıkanır

Tül perde yıkama hakkında sizden gelen sorular: tül nasıl yıkanır, tül perdeler kaç derecede yıkanır, tül perdeyi yıkarken kaç devirde yıkanmalı?  Tül perdeleri yıkarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini anlatan BURADAKI konumuza bir göz atmanızı tavsiye ederim.

Öncelikle bilinmesi gereken tül perdeniz de kullanılan maddenin türünü bilmektir. Burada vereceğimiz bilgiler ortalama tül perdeler için geçerlidir. Özel bir maddeden yapılmış tül perdeniz için faydadan çok zarar verebilir. O yüzden perde yıkama firmalarından tavsiye almanızı öneririm.

Tül perde Nasıl Yıkanır:

Tül perde yıkamasında önerilen, 40 derecede yıkanmalıdır. Yıkama yapacağınız deterjan ve yumuşatıcıları kendini kanıtlamış kaliteli markalardan seçin.

Makinenizi normal yıkama programı alın ve çalıştırın. Makineye su dökülmeye başladığında programı iptal edip, 40 derece ön yıkamalı programı getirin.400 devir programına ayarlayın bu yıkama programı yaklaşık 2 saat sürebilmektedir. Perdeyi yıkadıktan sonra kurutmak için olması gereken yere asın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Meral Gümüş dedi ki:

  Altın sarısı perdelerimi yıkamak için makina on deterjan bölümüne bir bardak çamaşır suyu ilave ettim. Güneş soluğu oluşan yerlerin gitmesi için 90 dereceye aldım. Yıkamadan sonra perdelerimin rengi alacalı beleceli iğrenç bir hale döndü. Nedeni ne olabilir acil cevap lütfen.

  1. rana dedi ki:

   90 derece de tul yikarsan olacagi o

  2. Gonca dedi ki:

   hem renkli perdeye çamaşır suyu dökmüş hem de 90 dereceye atmışsın sence neden olabilir ?

  3. bahattin kilic dedi ki:

   perdeleri halletin yani yuhh ben erkek olarak internete baktim cünkü hic komsum yok ,Allahim sen bizi beyinsiz kadinlardan koru amin

 2. Gözde dedi ki:

  Tullerimi genelde 40 derece de yıkıyorum ama hala siyah morcuk gibi 90 derece de yikasam ne olur?

  1. mustafa dedi ki:

   Yanar

 3. sahibinden ilan ver dedi ki:

  Benim yıkadığım tül perdeler ya da normal perdeler ıslak asmama rağmen kırışıyor ablamlar yapınca çok güzel düz oluyorlardı ama anlamadım ben yani benimkiler neden öyle oluyor

  1. eylül dedi ki:

   sıkma ayarna geldiğnde perdeleri tam sıkmadan alırsanz kırşmaz .

  2. eylül dedi ki:

   perdelernz sıkma ayarna geldiğinde tam sıkmadan alrsanz kırışmaz .

  3. Volkan Aysu dedi ki:

   Cozum… ablan yikasin

 4. en güzel peştemaller dedi ki:

  önerileriniz için teşekkürler

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.