Kaz Tüyü Ceket Nasıl Yıkanır?

Kaz Tüyü Ceket Nasıl Yıkanır?

Kaz tüyü ceket nasıl yıkanır yazımıza, bu tür ceketlerin sık sık yıkanmaması gerektiğini hatırlatarak başlıyoruz. Eğer mümkünse yıkama yapmak yerine ceket çok fazla kirlenmiş ise özellikle manşet ile yaka kısımlarını iyice silin.

Eğer kaz tüyü ceketinizi yıkamanız gerekiyor ise o zaman aşağıdaki yazımızı dikkatlice okuyun.

Kaz Tüyü Ceket Nasıl Yıkanır, Nasıl Temizlenir?

Eğer gerçekten yıkamanız gerekiyor ise o zaman mümkünse elde yıkamaya gayret edin.

Elde yıkayamayacaksanız ya da zamanınız yok ise ceketin önce düğmelerini ve fermuarlarını iyice kapayın ve sonrasında mutlaka tersine çevirin. Sonrasında çamaşır makinesinin narin ya da hassas programını seçin. Çamaşır makinesi mutlaka 30 derece ve sıkma devride 400’ün üzerinde olmasın. Yıkama işlemini yaparken de sadece kaz tüyü çamaşırlar için özel olan sıvı deterjan ya da şampuanı kullanın.

Ceketlerin tüylerinin alt tarafta toplanmamasını istiyorsanız o zaman çamaşır makinenizin içerisine kumaş kaplı toplardan ya da tenis toplarından 2-3 tane atın.

Ceketin yıkama işlemi tamamlandıktan sonra ceketi bir defa daha durulama uygulamasına tabi tutun.

Kurutma işlemini de sadece temiz ve düz bir yerde ceketi tamamen açarak uygulayın. Kuruma işlemi boyunca arada sırada ceketi silkeleyin. Bu sayede ceketin tüyleri de kolayca toplanmayacaktır.

Eğer ceketin hızlı bir şekilde kurumasını istiyorsanız arada sırada cekete soğuk fan tutabilirsiniz.

Pilili Etek Nasıl Yıkanır?

Pilili eteği yıkamaya başlamadan önce pilileri güzel bir şekilde birbirlerine iyice tutturun. Bu sayede yıkama sonrasında eteği ütülemek çok daha kolay olacaktır.

Kravat Nasıl Temizlenir?

Kravatlar aslında yıkanmaz. Eğer lekelerden arındırmak ve temizlemek istiyorsanız o zaman bu işlemi sadece silmek sureti ile yapın. Silme esnasında kesinlikle fazlaca bastırmayın ya da kravatı ovalamayın.

Narin Eşyalar Nasıl Yıkanır?

Dantelli ve hatta daha narin çamaşırları mutlaka elinizde yıkamaya çalışın. Ancak makinede yıkamanız gerekiyor ise bolca su kullanarak yıkama işlemini uygulayın. Bunun için çamaşır makinenizin içerisine 4 ya da 5 parça kadar çamaşır atın. Kesinlikle farklı türleri karıştırmayın.

Çok İnce İç Çamaşırları Nasıl Yıkanır?

Çok ince iç çamaşırlarını yıkarken temiz ve büyük bir cam kavanozun içine çamaşırı yerleştirin. Daha sonra kavanozun içine daha önceden karıştırmış olduğunuz soğuk ve deterjanlı suyu ekleyin ve kavanozun ağzını kapayın. Bu şekilde kavanozu en az 4 dakika kadar çalkalayın. Sonrasında narin çamaşırı sadece ılık ve temiz suyun içinde durulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder