Ispanak Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Ispanak Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

İlk önce taze ve yeşil yapraklar bir güzel ayıklanır, temizlenir, yıkanır, doğranır ve kısa bir süre pişirildikten sonra porsiyonlar halinde saklama poşetlerine konulur.

Ispanakların dondurucu içinde çok fazla yer kaplamaması için en fazla 2 dakika süre ile şoklama işlemi uygulanmalıdır. Bu sayede ıspanakların hacmi küçülür ve dondurucuda diğer besinler için yer açılır.

Ispanaklara şoklama işlemini uygulamak için temiz bir tencerenin içerisine suyu ekleyin ve suyun tamamen kaynadığından emin olduktan sonra temizlediğiniz ıspanakları geniş bir süzgecin içine koyup kaynayan suyun içerisine hemen daldırın. Ispanaklar ile dolu olan süzgeci kaynayan suyun içerisinde en fazla 2 dakika boyunca bekleyin.

2 dakika sonra ıspanakları kaynar sudan alın ve akan musluk suyunun altına tutup süzülmesi için kendi haline bırakın.

Şoklama işlemi tamamlandıktan sonra ıspanaklardaki suyu iyice süzün ve birer pişirimlik olarak poşetlere ayırın.

Poşetlere aldığınız ıspanakların poşet içindeki havasını elinizden geldiğince alın ve poşetlerin ağzını iyice kapattığınızdan emin olduktan sonra poşetlerin üzerine o günün tarihini yazın ve dondurucuya yerleştirin. Bu şekilde sakladığınız ıspanaklar dondurucuda en az 9 ay boyunca saklanabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder