Yağ Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Yağ Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Yağ lekeleri deri üzerinde ise tebeşir tozuna hemen ispirto dökün ve yoğurup hamur hazırlayın. Bu hamuru leke üzerine sürün ve hamur tamamen kuruyana dek bir süre bekleyin. Daha sonra çok dikkatli bir şekilde fırçalama işlemi uygulayın.

Yağ Lekeleri Temizleme Teknikleri

Kadife kumaş üzerindeki yağ lekelerini temizlemek için çok dikkatli olmak gereklidir. Bu yüzden temiz kumu alın ve sahanda iyice ısıtın. Kum hala sıcakken lekeli bölgeye yayarak uygulayın. Daha sonra fırça ile kumu iyice temizleyin. Eğer gerekli görürseniz aynı uygulamayı tekrarlayın.

Halıdaki yağ lekesi için inkloretilen ile alın. Daha sonra lekeli bölgeye talk pudrası uygulayın ve tam üstüne ipek kağıdı koyup dikkatli bir şekilde ütüleyin.

İpekli kumaştaki yağ lekesi için hemen lekeli bölgeye talk pudrası uygulayın ve pudranın yağı emmesi için bir süre bekleyin. Sonrasında üzerine ipekli kağıt koyup ılık ütü yardımı ile ütüleyin.

Yünlü kumaş üzerinden yağ lekesini çıkartmak için fazlaca tuzlu su yardımı ile lekeli bölgeleri silmeniz gereklidir. Bu sayede yağın kumaş üzerinde herhangi bir iz bırakmasını da önlemiş olursunuz. Temizleme işlemini dier olarak lekeden başlayarak değil, lekenin 3 parmak dışındna başlayarak uygulayın.

Sıçrayan yağ lekelerini temizlemek için en iyi yol ispirto kullanmaktır.

Kağıt üzerinde olan yağ lekeleri için alçı, tebeşir tozu ya da talk pudrası kullanabilirsiniz. Ancak hangi temizleme malzemesini seçerseniz seçein mutlaka lekeli bölgenin altına kurutma kağıdı yerleştirin ve bir ağırlık yardımı ile iyice bastırın. Kurutma için kullandığınız kağıtları arada sırada değiştirmeyi unutmayın. Eğer lekeyi hemen çıkartmanız gerekiyor ise kurutma uygulamasını ütü yardımı ile yapın.

Eğer isterseniz lekeli bölgeyi eter yardımı ile ıslatabilir ve vakit kaybetmeden kağıdı 2 tane kurutma kağıdı arasına koyun ve temizleme işlemini tamamlayın.

Desenli kağıt üzerindeki lekeler için talk pudrası kullanabilirsiniz. Daha sonra üzerine kurutma kağıdı örtün ve ütüleme işlemi yapın.

Eğer leke eskimiş ise eter ile iyice ıslatın.

Leke hem çok eski hem de çok yoğun ise talk pudrasını az miktardaki benzin ile iyice karıştırıp hamur elde edin. Sonra lekeli bölgeye hamuru koyun. Hamurun üzerine bu seferde kurutma kağıdı örtün ve üzerinden ütü geçin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder