İPUÇLARIM

İnatçı Lekeler Canınızı Sıkmasın

İnatçı Lekeler Canınızı Sıkmasın

Cam Lekeleri Canınızı Sıkmasın

Zaman, eve yaz temizliği yapma zamanı. İş böyle olunca da, evin en önemli bir parçası olan camlar ve bir türlü çıkmayı istemeyen inatçı lekeler. Merak etmemize ve telaşlanmamıza hiç gerek yok. İnatçı cam lekelerinin de hakkından gelen bir yöntem var. Tek yapmanız gereken, orlon beze biraz krem deterjan döküp iyice temizlemek. Aman ha, siz siz olun sakın ama sakın inatçı cam lekelerini tel veya bu gibi malzemeler  ile temizlemeye kalkmayın. Orlon bez ve krem deterjan ile temizlediğiniz camlarınız, bu yöntemle asla çizilmezler. Bir küçük ip ucu daha vermek gerekirse, camlarınızı ışıl ışıl yapmak istiyorsanız, temizlik suyuna birkaç tutam tuz ilave etmeniz yeterlidir.

Kapı Ve Çerçeve Temizliği

Evimiz ne kadar temiz ve şahane olursa olsun, özellikle açık renkteki ev kapılarının üzerinde bırakılan el izleri her hanımın kabus gibidir. Ahşap kapıların temizliği, cam temizliği gibi can sıkıcı olabilir. İşte bunun için, bizde elimizden gelen en iyi yöntemi bulup, zahmetsizce kapı ve çerçeve temizlemek isteriz. Ve bunu yapmanın en kolay yollarından biri de, ortadan ikiye kestiğiniz çiğ bir patatesi alıp, kapılarınızın lekeli kısımlarına sürün, ve lekelerin kendiliğinden bir anda ortadan kaybolduğunu göreceksiniz.

Evde çok fazla tahta eşyanız varsa, kaynayan suyun içine 2 yemek kaşığı çay atın. Bu su soğuduktan sonra, tahta eşyalarınızı renkli olanları, bir sünger yardımı ve bu su ile iyice yıkayın. Bundan sonra temiz ve yumuşak bir havlu ya da bez yardımı ile, yıkamış olduğunuz eşyanızı kurutun.

kristal temizligi nasil yapilir

Küllüklerimiz Yeniden Hayat Bulsun

Bazı evlerde sararmış ve siyahlaşmış kül tablalarına rastlarız, öyle değil mi? İşte bu durum oldukça çirkin ve rahatsız edicidir. Oysa ki, bu durumdan kurtulmak sadece 10 – 15 saniyemizi alır. Sigaranın külünden kararmış olan küllüklerimizi limon suyu ile ovduğumuzda, tamamen külden arınmış ve sigara kokusundan da eser kalmamış olduğunu göreceksiniz. Ve, isterseniz küllüklerde kalmış ve geçmeyen lekeleri de, tuzlu limonla ovarak, küllüğünüzü eski haline getirebilirsiniz.

Kristalleri İlk Günkü Gibi Parlatalım

Kristali sevmeyen hemen hemen hiçbir kadın yoktur.  Fakat zaman geçtikçe sanki kristallerinizin parlaklıkları gitmeye başlar. Kristallerinizi ilk aldığınız günkü gibi, ışıl ışıl parlatmak istiyorsanız yapmanız gereken şey çok ama çok basit. Kristallerinizi normal olarak yıkadıktan hemen sonra, durulama suyuna biraz sirke ilave ederek, kristallerinizi durulayın. Ve bu işlemin sonunda elde edeceğiniz sonuçlara inanamayacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.