Genç Kız Mezuniyet Makyajı İpuçları, Öneriler

Genç Kız Mezuniyet Makyajı İpuçları, Öneriler

Genç Kız Makyajı, Mezuniyet Makyajı Hakkında Öneriler

Her öğrencinin hayali olan mezuniyet törenleri her seferinde bir şıklık yarışına dönüyor. Her genç en güzel ve en şık olmak için kendine yakışan kıyafetler ve makyajlar seçerek mutlu günlerinde güzel olmayı hedefliyor.

Makyaj güzelleşmek için kullanılan birçok tekniği bulunan bir yüz boyama işlemidir.

Ancak her makyaj her cilde yakışmaz.

 

Mezuniyet öğrencileri kendilerine yakışan makyaj türünü ve tekniklerini iyi bilmeli ve buna göre kendi makyajlarını yapmalılar veya gidecekleri kuaföre istedikleri makyajı doğru bir şekilde anlatmalılar. Her ten rengine ayrı makyaj gerekir.

 

Bunun yanında yüz biçimine göre de makyaj teknikleri farklıdır. Mezun olacak öğrencilerin ağır makyaj yapmamaları hafif ve buğulu makyajlar yapmaları gerekiyor.

Aksi takdirde yapılan hatalı makyajlar öğrencileri yaşlı gösterecektir.

Sade ve şık makyajlar her zaman için cildi ferah ve güzel gösterecektir. Biraz genç kız  makyajı önerileri konusuna değinelim.

Son Zamanların Trend Mezuniyet Makyajları

Mezuniyet dönemleri yaklaştığı zamanlarda trend makyajlar hemen boy gösteriyor.

Son zamanların en çok tercih edilen makyaj teknikleri göz çevresine verilen buğulu görünümler olmuştur.

İri gözlü kişiler için gözleri ön plana çıkaracak buğulu göz makyajları yüze ayrı bir hava katıyor. Son zamanlarda kahverengi tonlarda yapılan makyajlar oldukça popüler durumda.

Kullanılan takma kirpiklerin çok uzun ve kıvrımlı olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Uzun ve fazlasıyla kıvrımlı kirpikler çok abartılı ve gereksiz bir görünüme sebep oluyor.

Dudakların kendi rengine yakın şeftali tonları veya hafif kahverengi tonları rujlarla renklendirilmesi çok şık bir görünümü sağlayacaktır.

Genç Kız Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Mezuniyet makyajı için önemli olan konulardan birisi törenin gerçekleşme zamanıdır. Akşam yapılan mezuniyet töreni için koyu ve ışıltılı bir makyaj tercih edilebilecekken günün erken saatlerinde yapılan törenler için hafif makyajlar yapılmalıdır.

Bunun yanında mezuniyet töreni kapalı bir alanda gerçekleşiyorsa biraz daha koyu makyaj tercih edilebilir. Giyilen kıyafete uygun makyaj tonları tercih etmek çok iyi sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Koyu renk bir elbisede gözler ön plana çıkarılabilir ve dudaklar daha hafif renkte bırakılabilir.

Her makyajda sadece bir kısım ön plana çıkarılmalıdır. Aksi takdirde çok ağır bir makyaj görüntüsü oluşacaktır.

Mezuniyet Makyajının Kalıcı Olması İçin Neler Yapılmalı?

Yapılan makyajlar gün içindeki yoğunluk nedeniyle ciltte kalmayacak ve uçup gidecektir.

Mezuniyet töreninden birkaç saat önce yapılan makyajların ciltte kalması uçup gitmemesi için makyaj sabitleyici ürünlerden yardım alınabilir.

Bunun yanında makyajdan önce cildi bir baz yardımıyla makyaja hazırlamakta makyajın kalıcı olmasını sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder