Pastel Eritme İle Kendi Tablonu Yap, Resimli Anlatım

Pastel Eritme İle Kendi Tablonu Yap, Resimli Anlatım

Eski pastelleri sokağa atmayın bu eski pastellerden evde kendi özgün sanat eserinizi yaratıp hem kendinizi ifade edin hem de evinize yeni bir dekorasyon malzemesi kazandırın.

Gerekli Malzemeler
Bu proje için pastel boya en başta ihtiyacınız var. İsterseniz evdeki eski atmak üzere olduğunuz pastel boyaları kullanabilir ya da kutusu 1 ya da 2 lira olan ucuz pastel boyalardan alabilirsiniz. Bunun dışında gazete kâğıdı, büyük bant ya da koli bandı, saç kurutma makinesi, sıcak uhu, boyalar ve fırça, hazır isim kalıbı ve küçük bir kanvasa ihtiyacınız var.

Pastel Eritme İle Tablo Yapımı

pastel sanati 1Seçtiğiniz isim kalıbını istediğiniz renklerde boyayın. Kalıbın arkasını boyamanız o kadar önemli değil ama ön tarafını düzgün bir şekilde boyamanız önemli. İsim kalıbını isterseniz aynı renklerde isterseniz de farklı renklerde boyayabilirsiniz.

pastel sanati 2Daha sonra boyayıp kuruttuğunuz isim kalıbını kanvasın üzerine koyun. Seçtiğiniz kanvas normal beyaz bir kanvasta olabilir, siyah renkleri ön plana çıkaracak bir kanvasta olabilir.

pastel sanati 3Kanvasın üzerine koyduğunuz isim kalıbına en uygun olduğunu düşündüğünüz renkleri dizin.

pastel sanati 4Pastel renklerini istediğiniz gibi ayarladıktan sonra tüm pastel boyaların kâğıtlarını çıkartıp yine aynı yerlerine tek tek dizin.

Kâğıtlarını çıkarttığınız boyaların yarısını kırın bu sayede başka bir resim yapmak için boyaların geri kalanını kullanabilesiniz.

Tüm boyaların etiketini çıkartıp yarıya kırdıktan sonra bu sefer isim kalıbının durması gereken yere boya kalıplarını dizin ve üzerlerini bant ile bantlayarak kanvasa sabitleyin.

Bantladığınız kanvası birkaç kat gazete kâğıdı serdiğiniz masanın ya da yerin üzerine koyun ve saç kurutma makinenizi en sıcak seviyeye ayarlayın.

pastel sanati 5Saç kurutma makinesini boyaların olduğu kısma yakın bir şekilde ve en sıcak seviyede tutun. Saç kurutma makinesi ile hoşunuza giden şekiller oluşuncaya dek pastel boyaları eritmeye devam edin.

pastel sanati 6Boyalar istediğiniz şekillerde eridikten sonra pastel boyaları yerlerinden çıkartın. Daha sonra boyayıp hazırladığınız isim kalıbının arka tarafına sıcak uhu sürüp pastel boyaları çıkarttığınız bölgeye isim kalıbını yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder