Su İle Tırnak Ojesine Şekil Nasıl Verilir? Resimli Anlatım

Su İle Tırnak Ojesine Şekil Nasıl Verilir? Resimli Anlatım

Bazı bayanların tırnaklarına dikkat ettiyseniz tırnaklarında sade bir oje yerine yapılması imkânsız gibi görünen desenleri fark edersiniz öyle değil mi? Pekiyi hiç merak ettiniz mi nasıl ortaya çıkıyor bu desenler diye?

Gerekli Malzemeler
3 farklı renkte oje, aseton, kütikül yağı, pamuk, sivri uçlu kürdan, kâğıt havlu, bant, renksiz koruyucu oje, beyaz kireç renginde oje ve içi su dolu olan kartondan bir bardak.

Su İle Tırnak Ojesine Şekil Vermek

oje desen 1Tırnaklarınıza şeffaf ojeyi sürün.

oje desen 2Beyaz kireç renginde olan ojeyi şeffaf oje kuruduktan sonra tırnaklarınıza sürün.

oje desen 3Kireç renginde olan beyaz oje de kuruduktan sonra 2 parça uzun bant alın ve bir parçasını tırnağınızın arka kısmına ve diğer parçasını da etrafına bantlayın.

oje desen 4Kütikül yağını açıkta kalan parmak derisi bölgesi var ise sürün.

oje desen 5Her üç ojenin kapaklarını iyice gevşettikten sonra ilk seçtiğiniz rengi içi su dolu olan bardağa sadece ev sadece 1 damla gelecek şekilde damlatın.

oje desen 6Biraz önceki ilk damlayı hedef alarak farklı renkte yani ikinci bir renkte ojeyi aynı şekilde 1 damla bardağın içine damlatın.

oje desen 7Üçüncü rengi de yukarı çıkan ve daire oluşturan rengin içinden damlatın.

İstediğiniz kadar bundan sonra aynı şekilde devam edebilir ya da 3 yerine 5-6 renk daha ilave edebilirsiniz.

oje desen 8Burada 3 farklı rengin ardına en sona açık bir renk ilave edildi.

oje desen 9Sivri uçlu kürdan ile istediğiniz şekli oluşan oje kalıbına çıkartın.

Unutmayın tırnağınızın belli bir büyüklüğü var bu yüzden tırnağınıza geçmesini istediğiniz modeli bu boya göre ayarlamalısınız.

Burada unutmamanız gereken bir diğer hususta oje kalıba her şekil verdiğinizde sivri uçlu kürdanı kâğıt peçete üzerinde temizlemenizdir.

oje desen 10Tırnağınız suyun yüzeyinde verdiğiniz şeklin üzerine gelecek şekilde tırnağınızı ojenin üzerine ve suyun içine bastırın. Bundan sonra temiz başka bir kürdan ile tırnağınızın çevresinden fazla ojeyi temizleyin.

Sonrasında bandı çıkartın ve tırnağınızın çevresini pamuk ya da kulak temizleyicisine sürdüğünüz aseton ile temizleyin.

Her şey tamamlandıktan sonra mutlaka koruyucu yani şeffaf bir kat oje sürmeyi ihmal etmeyin. Tırnaklarınızın tam anlamı ile kuruması birkaç saati bulacaktır bu yüzden tırnaklarınızı oje sürdükten sonra en az birkaç saat boyunca ellerinizi kullanmamanız faydalı olacaktır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder