İPUÇLARIM

Arkası Sarkık Bere Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Arkası Sarkık Bere Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu çalışmamızda sarkık bereyi tığ ile nasıl işleyeceğinizi göstereceğiz. Bu bere modeli sarkık bir bere modelidir fakat çok daha sarkık bere modellerini hatta en popüler olan bere modellerini de ilerleyen zaman içerisinde siz sevgili ipuçlarım okuyucularımız ile paylaşacağız.

Fakat bugün sarkık bere işlemeye daha yeni başlayanlar veya çok fazla sarkık arka bere kısmını istemeyen ama yinede biraz boşluk olsun diyenler için bu şık ve klasik bere modelinin nasıl işlendiğini göreceğiz.

Arkası Sarkık Bere

Başlama düğümünü her zaman olduğu gibi atın ve sonrasında 54 adet zincir çekin ve her iki baş ve son zinciri birleştirip büyük bir daire oluşturun ve 3 adet zincir çekin.

sarkik bere 2Üç adet zincir çektikten sonra tüm sıraya birer tane çift kroşe işleyerek tüm sırayı işleyin.

sarkik bere 3Yukarıda gördüğünüz gibi tığı ön taraftaki çift kroşe işlemenin hemen arkasından geçiriyoruz ve tığa ip atıp ipi çekiyor ve zincir oluşturduktan sonra 3 adet zincir çekiyoruz.

sarkik bere 4Bundan sonra tüm sıra boyunca çift kroşelerin ön tarafından tığı geçirerek her bir çift kroşe işlemeye birer tane çift kroşe işliyoruz.

sarkik bere 5Üçüncü sıraya başlarken 2 adet zincir çekin ve ilk zincirin içine bir tane yarım çift kroşe işleyin. Bundan sonra tüm sıraya yarım çift kroşe işleyerek tüm sırayı tamamlayın.

Bu sıradan itibaren her bir sırayı aynı şekilde işlemeye devam edin. Yarım çift kroşe işlemeleri berenizin boyunu belirleyecek olan işlemelerdir. Bu projedeki berenin boyu merkezden ölçüldüğünde 23 cm uzunluğa ulaşmaktadır.

Elbette anladığınız üzere 23 cm uzunlukta örmek zorunda değilsiniz. Eğer isterseniz çok daha sarkık olmasını isterseniz sadece daha fazla sıra yarım çift kroşe işlemeniz yeterlidir.

Fakat bu işleme tekniği için 20 ila 23 cm arasındaki uzunluk ideal olan uzunluktur.
İstediğiniz uzunluğa geldikten sonra berenin tepe kısmına bir tane şık bir el yapımı ponpon eklemeniz halinde bere çok daha dikkat çelici bir hale gelecektir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.