Mutfak Dolapları Nasıl Temizlenir?

Mutfak Dolapları Nasıl Temizlenir?

Mutfak dolaplarını temizlerken dolapların yapıldığı malzeme göz önünde bulundurularak temizliğe hazırlanmalıdır. Mutfak dolaplarını temizlemeye başlamadan önce mutlaka dolapların içerindeki her şey boşaltılmalıdır. Üst dolaplara rahat bir şekilde ulaşabilmek için merdiven ya da sağlam bir sandalye getirilmelidir.

Eğer mutfak dolapları ahşaptan yapılmış ise yüzeyleri temizlemek için asla kimyasal maddeler kullanmayın. Bu tür yüzeyleri sadece sabunlu su ya da temiz sade su ile ve temiz yumuşak bir bez ile silin. Bu tür yüzeylere fırça ya da tel gibi sert ovucu malzemeler kullanmayın.

Mutfak dolapları çelik ise mutlaka özel deterjanlar yardımı ile silinmelidir. Sildikten sonra durulama güzelce yapıldıktan sonra durulama arkasına kurutma yapılmalıdır.

Tüm mutfak dolapları silinip durulanıp kurutulduktan sonra kapakların hepsi bir süre boyunca açık bırakılmalıdır. Mutfak dolaplarının içerisine alabileceklerinden fazla malzemem konmamalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder