İPUÇLARIM

Makyaj lekesi nasıl çıkar?

Makyaj lekesi nasıl çıkar?

Güzelliğinizi tamamlayan makyaj üzerinize bulaştığında sizi pek mutlu etmez. Açık renkli bir Tişört  veya Bluza fondöten bulaştığında yaka ve boğaz kısımları çok kirli görünür. Veya kurumamış ojenin damlası sonucu oluşan lekeler. Kimse başıma böyle bir şey gelmedi demesin. Makyaj yapan her bayan arkadasın basına bu tarz ufak kazalar gelmiştir. Peki, ne yapabilirim derseniz buyurun size yanıtı.

Makyaj Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Koyu renkli elbiseden makyaj lekesini çıkarma: Leke olan bölgeyi leke kurumadan bir dilim ekmeğin hamur olan iç kısmıyla ovun. Yumuşak bir fırçayla fırçalayın ve temiz leke bırakmayan hafif ıslatılmış (nemli) bir bez ile silin.

Fondöten Lekesi Nasıl Çıkarılır: Temiz bezi etere bandırıp leke olan kısmı silin sonra sabunlu suyla yeniden yıkayın ve bol suyla durulayın. Konunun devamında eter yanıcı olduğu için en alttaki öneli bilgiyi okuyunuz lütfen.

Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır: Oje lekesi çıkarılması oldukça zor lekeler dendir  Çıkarmak için aseton veya yarı yarıya eşit şekilde alkolü ve eter karışımı da kullana bilirsin. İki maddeyi de kullanırken leke altına mutlaka bir kaç kat kumaş veya kağıt havlu koyun. İki maddede akıcı olduğu için akıp başka yerlere bulaşmasın. Asetonu veya alkol eter karışımı beze batırın ve lekeyi silin. Leke çıkmadıysa bu işlemi tekrar etmelisiniz. Eteri kullandıysanız aşağıdaki önemli uyarı kısmını okuyunuz lütfen.

Ruj Lekesi Nasıl Çıkarılır: Pamuk parçasını etere bandırıp lekeli bölgeyi silin. Yıkamak için sıcak su ve sabun kullanın. Oksijenli su ile de ruj lekelerini silebilirsiniz.

Önemli Bilgi: Eter çok yanıcı bir madde olduğu için lütfen bu işlemler sırasında yanıcı maddeler yakınlarınızda olmasın. Eterle temizlik yaparken sigara içmeyin, mutfakta yapıyorsanız ocakların yanmadığına dikkat edin kısaca ateşten uzak durun!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. leke bakimi dedi ki:

  leke bakimi urunlerinden cok memnun kaldim tabiki tavsiyelerinize uyarak

 2. deniz dedi ki:

  Benim okul formama (koyu yeşil) fondöten bulaştı annem yıkadı ama bi türlü geçmedi eter den başka nasıl çıkarabilirim?

 3. kadın hakları dedi ki:

  diğerlerini biliyordum ancak Fondöten Lekesinin eterle çıkarılabileceğini bilmiyordum, bilgiler için teşekkürler…

 4. mavi tur dedi ki:

  çok yararlı bir konular herkezin bilmesi gereken bilgiler teşekkkürler

 5. Kadınlar soruyor dedi ki:

  Makyaj çıkarma teknikleri hakkında çok güzel bir yazı olmuş … Cilt üzerinde iz bırakan makyaj gerçekten çok iyi temizlenmelidir. Sitenizi devamlı takip ediyorum .

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.