İPUÇLARIM

Çeri Domatesi Ne Zaman Ekilir?

Çeri Domatesi Ne Zaman Ekilir?

Organik tarımın ne kadar önemli olduğu, günümüzde sağlık problemleriyle uğraşan insanların fazlalaşmasıyla birlikte daha iyi anlaşılmaktadır. Sağlıklı bir yaşama adım atmak için evinizde küçük bitkiler yetiştirmek, çok sayıda kişiye cazip gelmektedir. Çeri domates, hem lezzeti hem de sağlıklı bir besin olmasıyla ünlüdür. Evde çeri domates yetiştirmek, belirli koşulların sağlanmasıyla mümkün olacaktır.

Çeri Domates Tohumu Ne Zaman Ekilir?

Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise, Mart ayı ortalarında ekim yapmanız olacaktır. Bu ayda ekilecek olan tohumlar, en güzel ürünleri elde etmenizi sağlayacaktır.

Çeri Domates Tohumu Nasıl Ekilir?

Çeri domates tohumu ekmek istediğinizde, öncelikle iyi bir tohum bulmanız gerekecektir. Önerilen, hazır tohumların yerine organik kurutulmuş tohumları kullanmanız olacaktır. Plastik bir kabın içine 2 cm kalınlığında kaliteli toprak doldurun. Üzerine domates tohumunuzu yerleştirin ve üzerine 1 cm kadar daha toprak doldurun. Kabın dibine küçük hava delikleri açmanız, çok daha kaliteli ürün elde etmenizi sağlayacaktır. Çimlenme tamamlandıktan sonra domateslerinizi uygun bir saksıya geçirin ve güneş alan ortamda yetiştirmeye özen gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.