İPUÇLARIM

Taze Biberiye Çayı Nasıl Demlenir?

Taze Biberiye Çayı Nasıl Demlenir?

Biberiye bitkisi, çoğu insanın süs bitkisi olarak gördüğü bir canlıdır. Çok hoş bir görünümü olan bu bitkinin, aslında sağlığa büyük faydaları bulunmaktadır. Kalp ve damar hastalıklarından sindirim sistemi problemlerine pek çok şeye iyi gelen biberiye bitkisi, aynı zamanda kuşdili olarak da bilinmektedir.

Biberiye Nerelerde Kullanılır?

Cildi güzelleştiren, saç köklerini besleyen, sinir ve strese iyi gelen bu bitkinin yararlarından faydalanmanın en güzel yolu ise, biberiye çayı içmekten geçmektedir. Biberiye çayı demlemek, normal çay demlemek kadar kolay bir iştir. Kurutulmuş olan bitki parçalarının çaydanlıkta veya bardakta demlenmesi ile servise hazır olacaktır.

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır?

Biberiye çayı hazırlama, çok basit bir şekilde gerçekleşecektir. Organik tarımla yetiştirilen bitki, dikkatli bir şekilde kurutulmalıdır. Kurutulan bitkinin küçük parçalara ayrılması ve nemsiz bir ortamda saklanması gerekecektir. Biberiye çayını demlemek için ise, bu bitki parçalarını kullanacağız. Tek kişilik demlemede bir bardak kaynar suya 2 çay kaşığı biberiye yeterli olacaktır. Gün içinde 3 – 4 bardağa kadar içmeniz önerilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.