İPUÇLARIM

Ev Temizliği Püf Noktaları Nelerdir?

Ev Temizliği Püf Noktaları Nelerdir?

Makale başlığımızdan da anladığınız gibi sevgili hanımlar, bugün makalemizde ev temizliğini işleyeceğiz. Fakat bu sefer birçok farklı ev aletinin ve eşyasının temizliklerinin nasıl hızlı ve güzel yapılabileceğini göreceğiz. Birçok kişinin dahi aklına gelmeyecek detay temizlik püf noktalarını ev temizliği püf noktaları makalenizde bulacaksınız. Evde uzun zamandır canımızı sıkan ve bir türlü çıkarmayı başaramadığımız birçok lekeyi çıkarmanın yollarını ev temizliği püf noktaları makalesinden öğrenecek ve komşuları kıskandıran bir eve yeniden sahip olacağız. Bu makalemizde sadece tek bir çeşit eşya türü üzerine değil merak ettiğiniz birçok eşyanın ve çeşitli aletlerin temizliğine kadar kısa kısa ve hızlı temizleme yollarını bulacaksınız.

Ütü Altını Parlatalım

Ütünüzün altı kireçli ve bazı yanıklar ile mi doldu? Dert etmeyin sevgili hanımlar hemen ütünüzü ilk aldığınız güne geri getireceğiz. İlk olarak yapmanız gereken ütünüzü iyice ısıtmak olacak daha sonra ise bir bezi nemlendirmek üzerine birkaç damla kadar zeytinyağı damlatmak ve bu bez ile ütünüzün altını iyice silin. Bu yöntem ütü altınızı tamamen parlatacaktır. Eğer ütünüz kireçlenmiş ise o zaman ütünün altını sirkeye batırılmış bir pamuk yardımı ile iyice ve yavaşça ovun. Bu yöntem ile de kireçten kurtulmuş olacaksınız.

Duvar Kağıtındaki Kalem İzleri
Eğer evde bir ufaklık var ise ve elinde kurşun kalem ile duvarlarda sanatsal çalışma yapıyor ise sakin olun ve sakın paniğe kapılıp duvar kağıtlarınızı bezle ya da kimyasal maddeler ile silmeye çalışmayın. Aslında size en kısa ve en geçerli yolu söyleyeceğim. Hemen en yakın kırtasiyeye gidin ve en iyi kurşun kalem silgisini alın ve eve gelip tüm izlerden kurtulun. Unutmayın kağıt üzerindeki tüm kurşun kalem izlerini sadece en iyi şekilde iyi bir silgiden başka bir şey çıkarmaz.

Parlak Sürahiler Geri Gelsin
Sürahiniz eskisi gibi ışıldamıyor ve misafirlere limonata bile ikram edemiyor musunuz? Tamam, hemen sorunu çözelim o halde. Hemen evdeki gazeteleri parçalara ayırın ve sürahinizin yarısı bu parçalanmış gazeteler ile doldurun. Ardına sürahinizin üçte biri kadar sıcak su ile sürahinizi doldurun. Daha sonra sürahinizin ağzını kapatıp iyice çalkalayın ve ardına iyice soğuk su ile çalkalayın kuruttuğunuzda sürahinizin ışıl ışıl olduğunu göreceksiniz.

Sarımsak Sıkacağı Tertemiz Olsun
Sarımsak sıkacağınız iyice kirlenmiş ise ve bir türlü %100 temizlik sağlayamıyorsanız o zaman hemen size ne yapmanız gerektiğini açıklayayım. Yapmanız gereken evde eski diş fırçanızı bulmak olacaktır çünkü eski diş fırçanızı dezenfekte ettikten sonra sarımsak sıkacağınızı sıcak suyun altında iyice hem de her noktasına fırça ulaşacak şekilde temizleyebilirsiniz.

Tavalara Balıklar Rahatlıkla Atılsın
Tavanız leke içinde ve artık balık dahi kızartmaktan çekiniyor musunuz? O zaman merak etmeyin yeni tava almak için para harcamayacaksınız. Sadece 1 bardak suya 2 çay kaşığı karbonatı ve yarım fincan sirkeyi karıştıracaksınız. Daha sonra teflon tavanıza döktüğünüz bu karışımı kısık ateşte sadece 10 dakika kadar kaynatın. Daha sonra tavanızı temizlemeye başlayın ve ne kadar kolay temizlendiğini kendiniz görün.

stor perde temizligi

Stor Perdeler İle Savaşmayın
Stor perdeleriniz çok mu tozlanıp kirlendi sakın onları yıkamaya kalkmayın. Fırçalı elektrik süpürgesi ucu ile tozlarını giderin. Unutmayın stor perdeler sadece % 100 polyester ise yıkayabilirsiniz.

Rendeleri Atmayın
Rendelerinize yapışan yumuşak gıdalardan tiksiniyor ve bir türlü tamamen çıkaramıyor musunuz? Sadece rende yaptıktan sonra büyük bir patatesi ikiye ayırın ve rendenizin 2 tarafını da patates yardımı ile iyice ovun. Tekrar biraz önceki gibi ter temiz bir rendeye yeniden kavuştuğunuzu ve bunun içinde ellerinizi incitmek zorunda kalmadığınızı göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.