İPUÇLARIM

Mandalina Lekesi Nasıl Çıkar?

Mandalina Lekesi Nasıl Çıkar?

Siz de benim gibi meyveleri seven biri misiniz? Hem sağlıklı hem de çok lezzetli olan meyvelerden yeter miktarda tüketmek gerekir. Vücudumuz için gerekli ve faydalı vitaminleri bol miktarda barındırdıkları için düzenli olarak tüketmek gerekir. Hem sağlıklı hem de lezzetli. E tabi ki her güzel şeyin olumsuz yanları da vardır. Bu lezzetli ve sağlıklı nimetlerin bir de insanı strese sokan ve çıkarana kadar sinirlerini de harap eden lekeleri olmasa. Turunçgillerden olan mandalina vb. meyveler içindeki asit oranı yüzünden çıkarması zor leke oluşumuna neden olur. Bazı kumaş ve yüzeylerden çıkması da üstelik çok zordur. Örneğin mandalina. Turunçgillerden olan bir meyvedir mandalina. O da portakal, limon gibi içinde asit barındırır ve elbiselerde, örtülerde, kumaşlarda ve daha pek çok yerde hiç de hoşa gitmeyen lekeler bırakabilir. İçindeki asit yüzünden mandalina lekesi çıkması zor bir lekedir.

 Bu lekeler nasıl çıkar diye düşünüyorsanız eğer, mandalina lekesi nasıl çıkar diye merak edenlerdenseniz; siz biraz düşüne dururken ben size birkaç yöntem önereyim.

Mandalina lekesi nasıl temizlenir?

Öncelikle mandalina lekesini çıkarmak için lekenin üzerine tuz serpin ve hemen yıkayın ilk yıkamada çıktığını göreceksiniz. Diğer bir yöntem de lekeli kısmı amonyaklı suya bastırmak olacaktır. .Bu yöntem olmadı mı hemen pes etmeyin biz de başka yöntem deneriz.

 Mandalina lekesini çıkarmak için bir başka yöntem 3 çay kaşığı karbonatı bir fincan soğuk suda eritip lekeli bölgeye sürmek olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.