Görünmez Mürekkepli Kalem Nasıl Hazırlanır?

Görünmez Mürekkepli Kalem Nasıl Hazırlanır?

Piyasada oldukça pahalı olan görünmez tükenmezli kalemleri evde sadece birkaç dakika içinde ve hiçbir masraf yapmadan hazırlayacağınızı biliyor muydunuz?

Evet, hem de çok kısa bir süre içerisinde sizde kendi görünmez mürekkepli kaleminize sahip olabilecek ve istediğiniz yazının sadece sizin bilmenizi istediğiniz kişiler tarafından okunduğundan emin olacaksınız.

Gerekli Malzemeler
Görünmez mürekkepli kalemi hazırlamak için defter, limon suyu, dolma kalem şırınga ve muma ihtiyacınız var.

Görünmez Mürekkepli Kalem

gorunmez murekkepli kalem 1Dolma kalemin baş ve varsa alt tarafını çevirerek çıkartın ve içerisinde bulunan mürekkep kartuşunu çıkartın.

gorunmez murekkepli kalem 2Daha sonra mürekkep kartuşunu akan suyun altına tutun. İyice suyun kartuşun içerisinden geçmesini sağlayın. Kartuşu arada bir diğer tarafa çevirerek içerisindeki kalem boyasını lavaboya akıtın. Kartuşa yeniden su alın ve kartuşu yeniden çalkalayın.

Kartuş tamamen temiz olana kadar yani artık mürekkepten eser kalmayana dek kartuşu temizlemeye akan suyun altında devam edin.

gorunmez murekkepli kalem 3Kartuşun tamamen mürekkepten arındığından emin olduktan sonra şırıngaya bir miktar limon suyu çekin ve çektiğiniz bu limon suyunu yine şırınganın yardımı ile temizlemiş olduğunuz kalem kartuşunun içerisine zerk edin.

gorunmez murekkepli kalem 4Daha sonra dikkatli bir şekilde limon suyu ile dolu olan kartuğu dolma kaleme yeniden takın ve dolma kalemi tamamen kapatın.

Dolam kalemden limon suyunun akmadığından emin olduktan sonra bir deftere ya da bir kâğıt parçasına deneme amaçlı bir şeyler yazın.

gorunmez murekkepli kalem 5Yazdığınız yazılar ilk önce görünmeyecektir bu yüzden telaşlanmayın. Yazıları görünür bir hale getirmek için ilk önce bir tane mumu yakın ve görünmez mürekkep kalem ile yazmış olduğunuz kâğıt parçasını yanan mumun üzerine getirin.

gorunmez murekkepli kalem 6Yanan mum ile kâğıt parçasının arasında en az 15 cm kadar uzaklık olmasına dikkat edin.

Kâğıt parçasının özellikle yazılı olan kısımlarının mumun ısısı ile 15 cm uzaklıktan temas etmesini sağlamak için kâğıt parçasının yazılı kısmını özellikle mumun alevine tutun. Çok kısa bir süre içerisinde mum ısısı sayesinde limon suyu ile yazmış olduğunuz yazıların artık görünür bir hal aldığını göreceksiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder